Üks seadus ja pokaal veini (284/365)

Kui uudistes käis läbi uudis, et Toompea kohvikus saab alkoholi osta, siis mul jäi suu lahti. Tegelikult ka. Mille jaoks? Kelle jaoks? Vaevalt, et külalised on sinna läinud selleks, et mööda minnes pokaal veini ära juua. Täiesti arusaamatu asi.

Ma lihtsalt ei saa ma aru, miks peaks sellises kohas üldse müüdama alkoholi. Enamus inimesi (kui nad ikka kohale tulevad) käivad seal tööl. Teevad tööd, kus peaks kaine mõistus olema igati kohal (nii joobe kui muus mõttes). Teevad tööd, kus nad otsustavad meid kõiki puudutavate asjade üle. 

Olgu, kui jätame kõrvale ka selle, mis tööd nad teevad ja et neist pooled käivad seal kui kuuvarjutus, siis ma ikkagi ei saa aru. Miks peab müüma alkoholi kellelegi, kes on tööl? Kas joobes peaga (ka purk õlu tööajal on üleliia!) on siis õige tööl olla? See oleks sama hea, et mina töö juurde võtaks pudeli kaasa. Et no kui närv hakkab krussi tõmbama või nii. Halloo?!?! 

Lisaks peaks olema Toompea küll üks koht, mis võiks olla alkoholivaba ala. Proovime ju vähendada alkoholi tarbimist Eestis või ei?! Üldse, riigikogu liikmed peaks olema need ülitublid ja usinad töölised, kes on meile eeskujuks (paus, ma nüüd naeran natuke enda sõnade üle), aga reaalne seis on hoopiski teine. 

Ja ikkagi jõuame tagasi korraks riigikogu liikmete töö juurde. Selle maja inimeste tööks on seaduste vastuvõtmine. Isegi kui nad sealt kohvikust  oluliste seaduste arutamisel midagi kangemat kui mahl ei osta, siis miks see peaks üldse olema võimalik?! 

Ja kui ma juba poliitika teemal sõna võtsin, siis panen ühe teise asja veel kirja, mis minu jaoks arusaamatu on. Miks need 101 liiget peaaegu kunagi kohal ei käi? Kuidas nad üldse võivad nii palju puududa või kas üldse ongi midagi, mis nende puudumisi piiraks?

Kas kuskilt saab vaadata, kui palju keegi liikmetest kohal on käinud istungitel? Mõtlesin, et peaks enne uusi valimisi tegema kogu valitsemise aja vaatluse, et mis erakonna liikmed protsentuaalselt kõige rohkem kohal on käinud ja neid valima. Siis vähemalt on saal täis, mis sellest, et head midagi sealt väga ei tule. 

Nii, nüüd mu poliitika piir sai täis ühe päeva kohta. Postitan ruttu ära, sest muidu ma kirjutan veel korra siia, et ma ikkagi ei saa aru, kes üldse nii lollile ideele tuli, et toompeal alkoholi müüa?


Comments