Esimene advent (317/365)

Lõpuks hakkab meie elukorraldus vaikselt normaalsuse suunas jälle liikuma ja seega on mul ka aega, et arvuti kaant avada ning blogisse midagi kirja panna. Pähe on kogunenud kirjutamise materjali sellega ajaga nii palju, aga esmalt tahan teile rääkida natuke meie esimesest advendist.

Kuigi on alles november, siis see aasta mängis kalender sellised kaardid kätte, et juba novembris hakkas jõultrall pihta. See tõi kaasa ka muidugi päkapikkude külastamised. Eelnevatel aastatel on lastel rippunud sussid ukse lingi küljes, aga see aasta ma seda ei tahtnud. Nende tuba on läbikäidav ja mõlemad uksed on öösel kinni. Igakord, kui keegi neist käib, vajutab ta linki ja ilmselt kukuks need sussid kiirelt sealt põrandale, jääks ukse vahele või veel midagi kolmandat. 

Selle asemel tegime neile ühe Mareku voodi ääres oleva kapi otsa koha, kuhu päkapikk võiks miskit poetada. Sinna sai juba ka kirjad jõuluvanale panna ja päkapikk viis need kärmelt ka minema. Kuna ilmselt meil see aasta ikkagi kuuske tuppa ei tule, siis sinna kapi otsa tahaks ka väikse kuusekese muretseda. Lähme seda täna Marekuga otsima poodidesse. 

Lisaks kommikohale panime ka küünlakolmnurgad akendele ära. Priit pidi tuled ka õue riputama, aga aega jäi väheks ja selle tuule oli suhteliselt kehv õues midagi teha. Eks need tuled peavad ootama järgmist nädalavahetust. Lisaks tahaks veel akendele lumehelbeid, lumememmesid ja kuuski paberist lõigata. Aga pean šabloonid kõigepealt üles leidma. Eelmiste aastate omad viskasin viimasel kasutusel minema, sest olid juba väsinud välimusega. 

Lisaks kodusele kaunistamisele käisime eile ka jõuluvanade rongkäiku vaatamas. Marek muidugi ütles kohe, et need pole kellegi päris jõuluvanad. Täitsa võltshabemed pidid neil ees olema. Ma natuke kardan seda jõuluaega, sest vanust on tal juba piisavalt, et varsti varsti keegi ripub ta jõulumuinasjutu ära rääkides karmi tõtt. Aga seni, kuna saab veel muinasjutus elada antud teemaga, siis tuleb seda veel nautida. 

Eilsed jõuluvanad saabusid tuletõrje autodega. Saanidega ei saanud ju tulla, kui lund pole. Ja need autod olevat väga sobilikud neile värvi tõttu. Jõuluvanadega süüdati kuusel tuled ja natuke tantsiti ja lauldi ka.

Ahjaa, päkapikud käisid kodus ka ikka esimese advendi puhul. Tõid lastele kolme peale vannimänguasju ja vannikriidid. Lapsed lunisid päev otsa vanni, et nendega joonistada. Ega endal oli ka uudishimu suur, et kuidas siis nendega joonistada seinaplaatidele (ja veel tähtsam - neid pärast maha pesta) saab. 

Comments