Isadepäeva auks peetud pereõhtu (295/365)

Käisime eile õhtul meie õppeasutuse (ma enam ei oska kuidagi öelda selle kohta ilma ametlikku nime kasutamata) korraldatud pereõhtul. Et mitte rõhutada isadepäeva, oligi asi lahendatud nii, et ka emaga tulijad saaksid üritust nautida ilma, et peaks väga kurvastama, et neil issit pole/issi on kaugel tööl ja ei saanud tulla.

Ühesõnaga õhtu nägi välja selline, et alguses oli laste kontserti osa. Esinesid nii lasteaia kui kooli lapsed. Mina väga seda osa ei näinud, seega ei oska kommenteerida, mis seal esitati. Ma jooksin Margusega mööda koridori ringi, sest nagu hommikul aimasin, ei olnud eilne päev kohe üldse Marguse päev. Ta juba hommikust saati röökis mul kodus ja samat moodi jätkas ta ka õhtusel üritusel.

Nagu ikka jagati issidele kingitusi ikkagi, olenemata, et polnud otseselt isadepäevapidu. Mareli kinkis Priidule rahakassa, kus natuke isegi pärisraha oli sees (summa pole oluline :D). Marek kinkis moosipurgi (mille Priit juba täna lahti tegi, et pudrule moosi panna). Nad ise koorisid õunu ja õpetaja aitas keeta. Purgi sildile kirjutas ka ise peale Marek :)

Peale kontserti sai osaleda erinevates töötubades. Kuna Marek nii väga tahtis minna pannkooke küpsetama, siis saatsin nad sinna. Panin Marguse riidesse ja läksin temaga välja ära, sest ilmselgelt polnud mõtet röökiva lapsega seal kauem olla. Õnneks aga jäi Margus värske õhu sõõmu peale magama. Seega said Marek, Mareli ja Priit teistest töötubadest ka osa võtta.

Meie omad külastasid selliseid töötube nagu pannkoogi tegemine, ristsõna lahendamine, joonistamine, puidust meisterdamine, naelte toksimine. Ma ei tea, kas mõni oli veel (või äkki nad salaja külastasid mõnda veel),aga nii palju suutsin ma silma peal hoida. Minu õnneks tuli meie tore majahoidja mulle appi ja mängis Margusele elavat hälli (ehk siis hoidis teda, kuni ta magas). Nii sain fotokaga teisi taga ajada ja vähe pilte teha. Üritasin mõned välja otsida teile, kus võimalikult vähe võõraid peal oleks :)

Pärast töötubasid sai süüa pannkooki ja kooke, mida lapsed ise olid teinud (vähemalt üks oli laste tehtud, sest Marek saladuskatte all avaldas, et nad tegid peo jaoks kooki). Mina ampsugi ei saanud, sest selleks ajaks oli Margus jälle üleval. Kuna ta söömisest keeldus, siis oli tal miski valulik häda pluss nälg. No võite arvata, kui kõvasti ta neid probleeme väljendas.

Õhtul igatahes oli lastel (v.a Margus) kiire vajumine. Eks huvitavad asjad väsitavadki :)  Marek arvas, et selliseid õhtuid võiks tihedamini olla, lausa igapäevaselt. Ma arvasin, et iga päev ei tahaks, siis poleks õhtu enam nii eriline.

PS! Margusega jaurasime veel mitu head tundi enne, kui uni maad võttis ja unesegasena suutsin ta ära ka sööta. Õnneks täna on jälle tuju parem :)

Pildid lisan lõppu jutti :)
pannkoogi küpsetaja

naelu toksimas

ristsõna lahendamas
Kassi meisterdamas 

maiustamas pannkookidega 

Taustajõud magava Margusega 

Mareli nägemus endast ja issist

Comments