Kodused tegevused 11.11.15 (301/365)

"Kodused tegevused" on postitustesari, kus kajastan ühe päeva toimetamise hommikust õhtuni. Postitus on tehtud iga nädal kolmapäevase päeva kohta.

***

Täna algas päev täpselt kell kuus. Ega ma eriti magada nagunii ei saanud täna öösel, seega ajasin end kohe voodist välja. Vahet pole, kas pikutan seal või hakkan juba toimetama. Alustasin nagu ikka hambad-nägu-juuksed protseduuridest. Seejärel panin lastele riided valmis ja hakkasin kuiva pesu lappama kokku. 

Vahepeal panin juba lastetoast tule põlema, et lapsed vaikselt ärkama hakkaksid. Ime kombel oli Marek täna eriti varajane ja ärkas ise. Ei pidanudki tekki pealt ära kiskuma ja pikka loengut voodi ääres pidama. Kui pesu kokku lapatud, siis vahetasin Marekul voodipesu ära. Kuidagi polnud selle nädala alguses veel tema voodini jõudnud. 

Tuli väike töötuhin sisse ja riputasin juba masinast märjad asjad ka kuivama. Panin kohe muidugi uue masina ka käima. Riputamise vahepeal muuseas küsisin Priidu käest, et mis kell on. Kui ta ütles, et 6.40  juba, siis ma taipasin, et Mareli alles magab! Tavaliselt on neil selleks ajaks riidedki juba selga aetud ja vaatavad multikat (Marek oligi täpselt selles punktis omadega). No siis oli kiirelt tekk maha ja laps voodist välja. Väike abi hambapesuga ja riietumisega. Patsi sai ka täna lihtsa hobusesaba, sest ei olnud mul aega punuma hakata. 

Siis oligi juba aeg joped selga panna, uksest välja minna ja kõik oma sihtkohta saata. Margus kaasa arvatud (see oli ilusti vaikselt vaadanud pealt hommikust sagimist). Tuppa tagasi jõudmise hetkeks oli Margus väikse uinaku teinud, aga pikale unele ei tahtnud jääda. Tavaliselt päeva esimest und teebki ta lühikest. 

Nii me siis asusime kahekesi majandama kodus. Kõigepealt hommikusöök Margusele, mähkmevahetus. Siis mõned arvetemaksmised arvutis, väike blogiring, ülevaade aliexpressis (täna ju suur alede päev seal) ja facebookis. Ega Margus väga ei tahtnud mul arvutis olla, seega jutustasin enamuse ajast temaga ja midagi head sealt hiinast ei leidnudki. Vaatan, ehk õhtupoole on aega veel pilku peale visata. 

Siis oli juba Margusel aeg uuesti tuttu jääda. Riided selga ja õue. Seni, kuni käruga jalutasin, söötsin ka koerad ära ja viisin autosse mõned asjad, mis pärast sõitma minnes kaasa pean võtma. Aega läks täpselt nii palju õues toimetamisega, et Margus suutis magama selle ajaga jääda. 

Ega ma täna kõndida ei viitsinud. Teadsin, et enamus päeva nagunii pean kodust eemal olema, seega mõtlesin, et EHK jõuan midagi asjalikku toas Marguse uneajaga ära teha. Esimene asi oli muidugi vaja arvutisse korraks jälle tulla. Täpsemalt siis siia, et hommikused tegevused juba kirja ära panna. 

Edasi hakkasin hommikusööki tegema. Tegin kohe korraliku tugeva hommikusööki, sest ei teadnud, millal jälle sööma satun. Õigesti tegin ka. Söömise ajal piilusin veel poole silmaga ali-sse ja tellisin ikka paar asja ära. Natuke jõudsin oma tuba koristada ka, aga siis saigi juba aeg otsa. Tuli hakata sättima sõitu minekuks.

Margus magas veel magusat und, kui ideaalis oleks pidanud juba teda söötma ja riietama hakkama. Ajasin ta siis raske südamega üles, sest arvata võis, et ega ta ju uuesti kohe autos magama ei jää. Mis tähendab, et tuleb üks jonnine sõit.

Edasi möödus kella 15.45-ni tegevus kodust väljas. Poes käimised, pakiautomaadi külastus, Marekuga füsio, veel poes käimist, paar muud planeeritud käimist ja lõpetuseks Mareli lasteaiast ära toomine. Aga lõpuks jõudsime ikka koju ka.

Kuna Mareli lasteaias sööma ei jõudnud, siis hakkasin kohe õhtusööki tegema. Ahjaa, enne oli vaja tuli alla saada, aga see, kurjam, oli eriti kiuslik. Pidin lausa kolm korda käima uuesti süütamas enne kui tuli alla jäi. No siis läkski söögi valmimisega ligi tund aega. Toidu valmistamise tegi eriti raskeks veel see, et Margus polnud kõige paremas tujus.

Kui söök valmis ja kõht täis, siis tuli hull väsimus peale päevast. Midagi väga ei viitsinud teha, aga pesu tuli kuivama ikka panna. Mingi hetk saabus Priit ka koju. Mõtlesin veel, et täna pidin jõusaali veel minema, aga no ei viitsinud end niisamagi liigutada. Pealegi, oli jõusaali lahti tegemiseni ligi tund aega ja ma enamasti hakkan 19 ajal juba magama sättima, mitte trenni minema.

Aga mingi hetk läks väsimus üle. Söötsin Margusel kõhu täis ja uhasin trenni tegema :) Etteruttavalt võin juba ära öelda, et see tund aega jõusaalis oli ikka ülimõnus. Võtsin Mareku ka kaasa ja ta tegi pool tundi usinalt trenni. Siis aga tüdines ära ja ülejäänud aja mängis jõusaali tädiga pinksi (lauatennis on vist õigem nimetus sellele?).

Koju tulles oli kiire pesu ja siis voodisse. Õnneks ei olnud Margusel väga suurt jonni ka külas ja saime rahulikult pikutada enne, kui uni tuli :)


Comments