Kodused tegevused 4.11.15 (293/365)

"Kodused tegevused" on postitustesari, kus kajastan ühe päeva toimetamise hommikust õhtuni. Postitus on tehtud iga nädal kolmapäevase päeva kohta.

***

Hommikul ärkasin juba kuskil viie ajal, aga täna oli üks hommikutest, kus enne viimast minutit end püsti ajada ei viitsinud. Seega hommikul ei jõudnudki väga midagi teha. Pesumasina jõudsin käima panna ja kuiva pesu kuivamast ära korjata. Selle ajaga suutsid Marek ja Mareli end minekuks riide panna. Ülejäänud aeg enne laste-Priidu ära saatmist kulus enda hammaste-näo pesemisele, riietamisele ja Margusega toimetamisele.

Kui kõik "üleliigsed" olid majast välja aetud, siis tegin endale hommikusöögi. Margus kiuste ei taha enam sel ajal magada ja seega jutustasime samal ajal, kui mina sõin. Mõtlesin läbi, mida täna ära võiks saada tehtud ja pea eesmärgiks sai wc, köögi ja esiku koristamine.

Mööda minnes kirjutasin söömise kõrvalt veidi blogis ka. Lõpetasin ühe postituse ära ja viskasin kiire pilgu facebooki ka. Siis tuli juba Margusel uneaeg peale ja hakkasime riidesse panema.Kuna pikka und ilma väljas magamata ei ole mõtet loota, siis panin õue Marguse magama. Lootsin küll kiirelt ta magama saada, aga täna ei olnud see mitte lihtne ülesanne. Pidin ikka endomondo käima panema ja kõndima minema natukeseks.

Kui Margus sai magama kõnnitud, panin ta monitoriga akna alla ja läksin pesu kuivama panema. Uue masinatäie panin käima ka. Siis hakkasin koristamisega pihta. Esimesena jäi tule alla wc. WC-ga on selline lugu, et kuna meil seal siseviimistlust tehtud pole (kips on seinas lihtsalt) ja veeavarii tõttu pole isegi laminaati enam maas, siis ei saa seal suurt midagi peale poti puhastada.

Kui wc sai koristatud, jätkasin köögis nõudega.Kui nõud said pestud, jätsin köögi koristamise pooleli, sest postiljon tõi paki. Sorteerisin selle kiiresti ära ja jätkasin siis köögis toimetamisega. Vaja oli veel laud, pliidid, põrand pesta-puhastada. Natuke kapipinnad ja uksed üle tõmmata jne. No päris kappe seest koristama ei hakanud.

Edasi liikusin esikusse. Margus veel magas ja tuli aeg ilusti ära kasutada. Kuna esikus oli üks karp riietega, mis vajasid kappi panemist, siis tegelesin sellega veidi aega. Kappi panin need riided oma toas ja inertsist koristasin siis seal ka mõned asjad ära. Mingi hetk suutsin end tagasi esikusse suunata, et seal koristamisega jätkata. Lõpuni sellega siiski ei jõudnud, sest Margus ärkas üles.

Margus ärkas suhteliselt jonnisena. Ei tea, kas eilne süst+rota vaktsiin avaldavad mõju, aga täna on olnud tal meeletu gaasitrall. Seega võtsin vabamalt ja tegin siis endale veidi süüa, kui koristada nagunii ei lasta. Peale söögi tegemist ja söömist lebotasime niisama voodis. Tegime arvutis ka väikse ülevaate ära.

Kui uneaeg tuli, siis seekord õue panema Margust ei hakanud. Kartsin, et äkki ikka see vaktsiin mõjub ja siis ehk pole kõige parem tal õues magada. Kuna mul õde tuli ka külla, siis ei saanud nagunii kõndima ka minna. Õnneks jäi ta mulle sülle magama (sellist asja juhtub ainult siis, kui ta haiglane on) ja sain ta tuppa vankrisse sokutada magama.

Selle uneaja laisklesin teetassi taga ja jutustades. Pikalt seda und nagunii ei jätkunud. Peale seda, kui õde oli ära läinud ja Margus üles võetud ja ära söödetud, hakkasin õhtusööki ette valmistama. Lootsin õhtul jõusaali jõuda ja seega pidin toidu ette valmis tegema. Margus jorras küll veidi, aga samal ajal talle tsirkust tehes lasi kuidagi söögi ära teha ja pesu ka masinast kuivama panna. Lasi isegi paar asja esikust paika sättida, aga siis oli nõudlus emme järgi juba nii kõva, et tuli jällegi koristamine pooleli jätta. Esikuga kaugemale ei jõudnudki ja põrandapesu tuli kirjutada juba järgmise päeva kohustustesse.

Järgmiseks uneks pidin siiski Marguse õue ajama, sest teistele lastele tuli vastu minna. Uni tuli täpselt nii, et mina sain mõne kilomeetri enne jalutada. Kui lapsed tuppa saadetud, tuli mõte natuke ka väljas toimetada. Ime kombel oli hetk, kus vihma ei sabistanud. Kuna õu oli piisavalt märg, julgesin ka lõkke üles teha, olgugi, et tuul oli täitsa olemas.

Tassisin siis tule algatuseks veidi pappkaste toast eest ära ja peale sai veidi märga ehituspuitu tassitud. Las nad siis susisevad seal (ja susisesid veel päris pikalt hilisõhtuni välja). Toimetasin kuni Marguse ärkamiseni. Sain veel koertel toidu-vee ette ära panna. Jätsin koerad omapäi õue ringi jooksma ja ronisin siis Margusega tuppa ära.

Edasi õhtu jätkus suhteliselt Marguse pilli järgi. See vaktsiin mõjub talle ikka päris hullult, sest õhtul oli meil täitsa sülelaps kodus. Enamasti ta ikka õhtuti jutustab lamamistoolis või voodil ja pole sellist emmenõudlust, aga sel päeval oli küll. Lausa nii jube, et ei hakanud Priitu piinama ja jätsin jõusaali minemata. Ma tean, et ta saaks temaga ilusti hakkama (kindlasti mitte kehvemini kui ma ise), aga mul on üks võluasi, mida tema kuidagi pakkuda lohutuseks ei saa :D Ja kuna antud hetkel oli seda võluasja vaja, et vahepeal rahustada last, siis nii pidingi koju jääma.

Õhtul, Margus süles, sai veel lastele söögi lauale panna, Marekuga klassiõhtust muljetada (Marekul oli esimene klassiõhtu ja ta oli nii sillas sellest, muidugi pidime kodus kõik laulud-tantsud läbi mängima, mis nad seal teinud olid), Mareliga isadepäeva tantsu harjutada ja isegi veidi telekat vaadata. Eks ise sain ka süüa, aga seda juba siis, kui Priit oli kodus ja saime vaheldumisi Margust hoida.

Uni tuli juba väga varakult. Kella 20-t mina enam kellal ei näinud. Margus magas juba enne mind. Hea oli, et varakult magama läksin, sest öö oli ees päris väsitav...

Muideks, mis te teete, kui laps tahab lasteaias õpitud tantsu näidata, aga liigutused ei tule hästi meelde ja nutab seetõttu? Mul õnneks on see privileeg õpetajale helistada ja tantsukava küsida, et siis koos temaga harjutada. Marguse võtsime mulle ühe abivahendi asemele, mis muidu käes pidi olema. Ütleme nii, et ma sain oma jõusaali mahvi kodus kätte :D


Comments