Kodused toimetamised 18.11.15 (309/365)

Täna oli juba hommikul teada, et suurt midagi tehtud ei saa. Paar nädalat tuleb veel kannatada, siis saavad Mareku füsioteraapiad läbi ja enam ei lähe nädalas paaril päeval suurem osa päevast autoroolis istumisele.

Hommik algas nagu ikka. Hommikuteks on juba väga kindel rutiin sisse kujunenud. Kõige pealt hambad-nägu-juuksed, siis riidesse. Lastele riided valmis ja nii kaua, kui nad ennast valmis sätivad, saan mina pesu kuivamast ära korjata ja uue satsi pesema panna. Täna lõpuks hakkas küll Margus veidi juba jorisema, aga sain siiski tehtud selle hommikuse "ringkäigu".

Ajanappusest olenemata tahtsin täna kindlasti vannitoa ja wc ära koristada. Minu kurvastuseks ei jäänud Margus hommikul pikale unele ja seega läks enamus aega temaga tegelemisele. Viimased päevad (ja ööd) ei ole just kõige paremad meil olnud. Hakkab vist mingi pisik külge pookima end, sest Margus väsib hulga kiiremini ära, kui muidu ja on üldse paras jonnipurikas.

Aga üks hetk sain ta ikka magama. Hakkasin siis ruttu tegelema. Kõige pealt wc korda ja siis vannituppa. Enne, kui seal puhastama hakkasin, võtsin pesu masinast välja ja panin uue täie käima. Pesu ära riputada ei jõudnudki, sest Margus ärkas juba üles. Magas alla poole tunni.

Ilmselgelt oli tal uni ikka pooleli, sest söötmise pealt vajus ta jälle magama. Riputasin siis kiirelt pesu kuivama ära ja ruttasin vannituppa. Jeerum, kes mõtles välja plaatidele vuugid. Nende küürimine on ikka nii tüütu.

Päris valmis vannitoaga siiski ei saanud, aga piisavalt, et rahule jääda. Mul oli kellaaeg ette pandud, et millal hiljemalt pean lõpetama. Nii ka tegin. Sel hetkel Margus veel magas. Käisin panin veel koertele süüa-juua ja siis panin end valmis minekuks. Arvutis käisin ka ära.

Lõpuks pidin siiski Margust veidi torkima, et ta üles ärkaks. Ei tahtnud, et ta enne minekut ka ärkaks, siis ei ole ta autos rahulik. Lõpuks ärkas. Küll jorinaga, aga vähemalt ärkas. Natuke jutustamist, riietevahetus ja oligi minek.

Enne, kui Marekule kooli järgi läksime, käisin poest ka läbi. Üks pakk oli Hiinast tulnud, aga ikka veel mitte see, millest paar päeva tagasi rääkisin (LINK). Marelile tuli riideid, jälle. Aga see nüüd oli tema riietest viimane pakk.

Edasi jätkus elu autoroolis. Poes käigud, Marekuga võimlema ja siis Marelile järgi. Koju jõudes tankisin Margusel kõhu täis ja hakkasin tööd jälle tegema. Tuli alla, et saaks õhtusööki tegema hakata. Samal ajal paralleelselt pesin nõusid, mängisin Margusele klouni (et ta rahulik oleks) ja valmistasin õhtusööki ette ka.

Kui söök valmis, siis oli kell juba nii palju, et Margusel oli ammu uneaeg käes. Läksin lihtsamat teed ja võtsin uinuti (loe:tissi) appi, et laps magama saada. Uinus kiiresti ja ma sain sööma asuda. Siis lõi väsimus üle pea kokku. Mõtlesin, et rohkem ei tõmble. Tahtsin veel õhtul jõusaali ka jõuda.

Kuniks Priit koju jõudis kaalusin, kas ikka minna jõusaali. Margusel muutus see jorin järjest hullemaks ja kuigi Priit saab temaga väga hästi hakkama, siis tavaliselt õhtusel ajal lohutab ikka kõige paremini see imepiim, mida ainult emme käest saab. Tegin lausa Facebook´i arutelu sel teema. Täitsa huvitav oli näha, et paljud emad ikka väärtustavad nii enda aega kui isa oskusi lapsega hakkama saada :)

Kui Priit koju tuli, rääkisin oma plaanist ja sellega kaasnevatest ebamugavustest temale. Ei teinud ta eriti teist nägu. Muigas korraks, et helistab siis kohe, kui uksest välja olen jõudnud (kokkulepe, et kui väga hulluks läheb, siis ta alati helistab mulle).

Enne ära minekut söötsin Margusel kõhu täis ja panin ta magama. Ja siis uhasin trenni kiiresti autoga. Jõusaal meil õnneks 2km kaugusel ja autoga saab sinna ja tagasi päris kiiresti. Tegin tund aega trenni ja olin koju sõites suhteliselt positiivne, et vist polnud see aeg kõige hullem. Ukse peale jõudes muidugi enam ma nii ei arvanud.

Oli see Margus jorisenud päris korralikult, aga Priit  õnneks ei helistanud mulle. Lasi rahus trenni ära teha :) Aga emme kaisus rahunes ruttu maha ja tuli uni ka. Samas ega ma ta kõrvalt minema ka hiilida ei tohtinud, kohe olid silmad lahti. Niisiis kaisutasime natuke aega. Vahepeal hiilisin kiirelt pesema ja siis ronisin ta kaissu tagasi ja jäime magama.

Öö tuli ees sügav ja magus. Üle mitme tiheda tankimise olid toitmispausid kahe tunni tagant, mis oli ütlemata tore :)


Comments

  1. Milline su jõusaalirutiin tavaliselt on? Milliseid harjutusi ja teed ja mis lihastele põhirõhku paned jne. :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ega mul mingit hullu kava ei ole, lihtsalt pole pädev seda endale ise tegema. Pool aega kulutan ikka enamasti aeroobsele treeningule (ratas, jooks) ja ülejäänud siis püüan jõudu teha. harjutusi teen enamasti kolme seeriana. Ma masinate nimesid ei tea. harin end natuke ja siis teen selle kohta eraldi postituse :D

      Delete

Post a Comment