Kolmekuune naerupall (289/365)

Juba saabki kolm kuud mööda pisikese Marguse sünnist. 1 novembril 19:25 saab Margus kolm kuud vanaks. Aeg läheb nii kiiresti ja kui alles oli ta abitu ja väike vastsündinu, siis nüüd saan imestada vahetevahel, kuidas ta juba nii asjalikuks on saanud.

Jutukuse koha pealt on Margus jätkuvalt vana kala. Jutustab üksi, teistega, päeval ja öösel. Isegi magades jätkub lalinat kauemaks. Ja seda muidugi mitte kõige vaiksemal toonil. Nii mõnigi kord ärkan jätkuvalt ta lalisemise peale üles arvates, et Margus üleval. Aga üleval olen siiski enamasti ainult mina.

Lisaks jutukusele on hästi palju häälitsemisesse naermist juurde tulnud. Ta naeratab ja naerab pidevalt ja kõigile. Lõpuks on naeru isegi nii palju jaganud, et olen seda pildile saanud. Sellest hoolimata kaamera talle väga ikkagi ei meeldi. Enamasti selle välja võtmisega vajub nägu mossi ka. Kulmu kortsutamine on tal ka selge. Ilmselt tuleb see küll mitteteadlikult, aga mõningates olukordades tundub see nii tahtlik.

Mängimine hakkab ka vaikselt Margusele selgeks saama. Väga osavalt haarab ta juba mänguasju, mis ta ette on riputatud. Kui kõrin kätte aidata, siis seda raputab ka hoogsalt, sest käsi ja jalgu oskab ta siputada väga hoogsalt. Lisaks mänguasjadele meeldib talle ka mu juukseid sikutada. Just neid kaelataguseid, pisikesi ja eriti valusast kohast tõmmatavaid. Millegi pärast on see juustes siblimine mu eelnevatele lastele ka väga meeldinud.

Keerata ta veel ei oska kõhuli ega selili. Selle eest vajadusel külili saab juba küll. Aga seda siis, kui ikka midagi hirmsasti uudistada on vaja. Uudishimu on nimelt üks tema iseloomujoontest. Et ikka paremini näha ja uurida, on ta õppinud pead hoidma ilusti nii kõhuli kui süles olles.

Mõõtmeid me veel ei tea, arstivisiit on alles järgmisel nädalal. Ilmselt 7,5kg peaks ikka täis olema ja kui riidekapist riiete suuruseid vaadata, siis ehk hakkame ka 68cm ligi pikkusega jõudma (eelmise kuu mõõdud olid 7 kg ja 65cm). Lisaks mõõtmistele saab Margus arsti juures jälle rotavaktsiini, mis loodetavalt möödub kiiremini, kui esimene sats. Rotavaktsiini saab kolmes osas ja kõrvalmõjud sellest esimesest osast ei olnud meil just kõige toredamad.

Kui veel lõpetuseks veidi ka toitumisest rääkida, siis lisa muidugi Margus veel ei saa. Rinnapiim on jätkuvalt hommikuks, lõunaks, õhtuks ja mitmeid kordi veel ka öösiti. Lisa andma hakata ei ole plaanis veel nii pea. Ilmselt mitte enne 4,5 kuud. Ehk siis hakkame mingite maitsetega katsetama. Marguse ilmete järgi tahaks ta vist juba praegu uudistada, et mis emmele-issile suhu läheb. Aga aega on selle kiire asjaga.


Comments