Leid juustupakist (306/365)

Täna hommikul hakkas Priit endale juustuleiba tegema ja juustuviilud olid kahtlaselt kõvasti üksteise küljes kinni. Kui asja uurima hakkas, avanes sealt ohhooo milline vaatepilt. Tundub, et Valio on hakanud tegema tavalise atleet juustu nime all mingit sorti hallitusjuustu.

Esimese asjana vaatasime kuupäeva. Täitsa säiliv pakk. Kuna pakk on alles üleeile avatud ja loetud päevad tagasi ostetud, siis nagu ei saa valesti hoiustamise süüks ka ajada. Vähemalt meie poolt.

Mis edasi peaks tegema? Poodi viima paki tagasi ? Tšeki mul tõenäoliselt alles pole, ei kogu neid. Samas ei ole see ka oma külapoest ostetud, seega transport poodi maksab kütte näol ilmselt rohkem, kui see juustupakk väärt oleks. Aga leib jääb sellest olenemata täna juustuta :(


Edit: Valio vabandas, tõi välja võimalused, miks juust hallitas ja lubas viisakalt selle paki kompenseerida. Muidugi võttis partii andmed, et edasi uurida, et kindlat vastust saada, et miks see juust ikkagi hallitas.

Comments

 1. Selliseid asju ikka juhtub. Viga on olnud pakendamisel, kus ilmselt kilesse tekkinud mõni auk või kile kleepimisel aluse kylge jäänud sisse õhuava.
  Seda juhtub just eriti tihti selliste pakenditega, nagu see sul. Need pakendi servad on jäigad ja väga teravad nin laost välja saatmisel võis üks pakend lihtsalt teise pakendi vastu minna ja tehtud oligi.
  Sa võid ilmselt kurjutada tootjale ja avaldada oma nördimust, see kas raha tagasi makstakse on iseasi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. mõte oligi Valiot veidi manitseda selle eest. Raha tagasi ei loodagi saada, aga vabandus oleks küll tore :)

   Delete
 2. Saada see postitus otse tootjale koos piltidega. Vahel ikka juhtub, et transpordi või ladustamise käigus temperatuur kõigub ja pakendis olev kraab reageerib sellele - olen mitu korda sama "portsu" otsa sattunud, aga kaupluses on kenasti tagasi võetud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pildi saatmine on hea mõte. Vaatame, mis vastavad.

   Delete
 3. Ei saa aru, miks Valio peaks vabandama, eriti kui viga võib olla tekkida (pakend kahjustada saanud) poes väljapaneku ajal vms. Selliseid asju klaarib siiski puhtalt pood - vaatab üle ka teised pakendid ja vajadusel siis pöördub tootja poole.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Võib ka nii pidi asjale läheneda.

   Delete
 4. Ja mis välistab selle, et see hallitusseen, mis su juustu ründas, on ennast juba varem sinu külmkappi sisse seadnud. Saan su tekstist aru, et tegid paki lahti paar päeva tagasi ja täna avastasid hallituse? Selles ei saa ei tootjat ega poodi süüdistada.
  Võta pigem niipidi, et tegu on suht söödava juustuga, mitte mingi sedasorti keemiakäkiga, mida isegi hallitus ei taha.
  Säilivuskuupäev ei puhu siinkohal pilli - kui hallitusseen toidule ligi pääseb, ei vaata ta enne enda sisseseadmist kalendrisse. Iseasi kui toit n-ö "hapuks" läheb vms, siis on kuupäev teema.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kas sellisel juhul ei peaks see va hallitusseen ka muid lahtiseid asju "kasvama" panema või eelnevaid pakke? Seda, kas enne ka hallitanud oli, ei oska kommenteerida. Ei teinud pakile inspekteerimist enne, kui alles täna hommikul, kui viilud omavahel lahti ei tahtnud tulla Priidul :) Arvan siiski, et viga, et juust hallitab, peitub kuskil pakendamise kuni poeletile jõudmise vahepeal.

   Juustu kvaliteedi enda suhtes pretensioone polegi. Kui oleks jama juust, siis ei ostakski ju. Kahju ainult, et terve kilo juustu raisku läks, mingi apsaka tõttu.

   Delete
  2. No kurat seda teab, eksole. Võtame võimalikud variandid:
   - Valio müüs juustu koos hallitusega
   - Hallitus hiilis poodi poes
   - Hallitus hiilis külmkapis varem ringi oodates maitsvamat suutäit
   - Keegi juustusööja viibis kuskil, kus hallitusseene eoseid õhus hõljus ja viis oma näppudega mõned hallituseidud juustupakki
   - Juustupakk sai väljast hallitusseene eostega kokku transpordil laost poodi, või poest koju ja pakki lahti tehes ronis hallitus pakki sisse ja asus nosima.

   Delete
  3. Ja nendele lisaks võib kindlasti veel olla päris mitu varianti, kust ja millal need eosed sinna pakki said :) Kui minu kapis need eosed ringi uitamas on, siis ilmselt näen neid veel nii mõnegi teise toidu peal pesa punumas. Mis omakorda toob õhku küsimuse, et millega oleks tark nüüd külmkapp ära puhastada, et seda ei juhtuks?

   Delete
 5. Alati ei ole tootja süüdi,kui see jõudis eile ja üleeile saia peale korralikuma,sis peaks ikka oma hoiustamistingimused üle vaatama.. ja mis annab valio vabandus? Juustu saia peale ilma hallituseta ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Juustu leiva peale ostan ikka ise uue, aga olen rohkem kui kindel, et minu hoiustamises pole probleem.

   Delete
 6. Tegelikult tõesti kui teist päeva avatud on väga võimalik, et nt leivakapis oli varasemast korrast hallituseoseid(või nt paki peal). Piisab kui sama käega pakk avada ja juustuviil võtta (või tegelikult võib ka õhus lennelda) ja ongi kahe päeva pärast hallitus kohal. Ei loe see, et sai justkui õigetes tingimustes hoitud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olla võib tõesti kõike, aga Valio ise seda tõenäoliseks ei pidanud ja lubas asja täpsemalt uurida :)

   Delete

Post a Comment