liikumisnädal vol 10 (296/365)

Mida rohkem talvele lähemale, seda vähem me välja jõuame .Täitsa jube lausa, kui palju ilm mõjutab väljas käimist ja mis veelgi enam ilmast - valge aja pikkus. Praegu on juba selline aeg, kus kõik lähevad hommikul pimedas ja jõuavad koju nii, et kas kohe läheb pimedaks või juba ongi pime.

Seoses sellega ei saanud see nädal jälle keegi oma punkte täis. Mõtlesin ja kaalusin, et kuidas olukorda parandada. Hetkel lastel peaaegu polegi reaalselt võimalik neid punkte täis teha. Hetkel nad hommikuti bussiga ei käi ka, seega hommikune kõnd jääb ära. Koju tulevad kuidas kunagi. Enamasti küll bussiga, aga siiski ei tule sealt piisavalt käimist, et oma arvu täis teha. Koju jõuavad nad sellisel kella ajal, et kui toas riided vahetavad ja just kohe tagasi õue kõndima ei tule, siis on õues juba pime.

Pimedas ei julge ma isegi siin kõndima minna, rääkimata, et lapsi välja ajaks. Nii mõtlesin välja väikse uuenduse meie plaanile. Liigutama ju peab ka pimedal ajal ja lapsed tahavad raha edasi koguda.  Aga loota, et nädalavahetusel nad nüüd õues ainult uhavad kõndida või rattaga sõita, oleks ka rumal. Lisaks on praegu juba nii jahe, et see suure kiirusega rattaga kihutamine võib kiirelt haige kurgu kaasa tuua.

Kuna järgmisest nädalast hakkab Marek käima võimlemas ja ta peab ka kodus ilma spetsialisti abita neid harjutusi tegema, siis mõtlesingi kaks asja kokku siduda. Iga 15 minuti trenni eest saab 1 punkti. Ma küll pole kindel, aga usun, et selle aja alguses ja hiljem ikka juba topelt seda aega peaks ühe korraga jõudma (loe:viitsima) igaüks meist ära teha.

Sama asja hakkan ka enda peal rakendama. Juba otsisin veidi materjali (ja katsetasin ka), et luua omale väike võimlemiskava beebiga. Järgmine nädal tutvustan teile ka, mis kokku endale panin. Esimene katsetus näitas, et olin 5 minutiga võhmal. Mu sangpomm kaalub nimelt juba 7,66 kg teisipäevase seisuga. Pole just kärbeskaalus enam :D

Aga selle nädala tulemus: Marek (kellel tegelikult see nädal veel oli vabastus füüsilisest tegevusest) 2 punkti, Mareli 2 punkti, Maris 12 punkti.

Ahjaa, üks muudatus veel, mis sisse tuleb. Kui enne lugesin nädalat pühapäevast alates, siis liigume tagasi tavanädala peale. Elu õpetab, et kaks päästmispäeva lõpus on parem kui üks :D


Comments