No sweet 16! (298/365)

Kuigi välismaal tähendab sweet16 ühe kindla sünnipäeva pidamist, siis siin postitusest sellest juttu pole. See tore vanus on ammu selja taha jäetud ja isegi sellest kümnendist pole enam haisugi mu vanuses. Seekord on see sweet 16 hoopiski teises kontekstis mõeldud.

Olen viimase nädala jooksul päris palju mõelnud, oma maiustamiste peale. Kuigi ma tean, et need ei ole mulle absoluutselt vajalikud, siis millegi pärast ma ikka ostan maiustusi koju ja muidugi söön need ise ära ka. Süües veel teadvustan fakti, et mulle pole ju seda tegelikult vaja aga näe, oma lõpu leiavad nad ikkagi minu suus.

Tänased isadepäeva koogid andsid viimase matsu ja mõtlesin, et nüüd aitab. Äkki, kui veidike aega oma keha magusast eemale hoida, väheneb  ka see meeletu magusaisu (ja kaal). Seega võtsin plaani teha 16 päeva ilma maiustamata.  Päris ära kaotada magusaisu nii lühikese ajaga arusaadavalt pole võimalik. Aga siiski abi sellest vast oleks.

Miks 16? Arvan, et mul ei ole mõtet võtta plaani mingi kuud, kahte või kolme, kui ma ilmselt ei pea seda aega vastu. Kohe kohe tulevad ju jõulud ja mul ei ole plaanis elada kogu see pühade aeg ilma maiustamata. Ma lihtsalt arvan, et mu kehal on vaja väikest šokki hoides teda veidi aega magusast eemale. Ehk sellega saan magusaisu ohjesse. Seega ma arvan, et esialgu on 16 päeva selline tore aeg, millega katsetada. Pealegi, 25.novembril on ees üks tähtis päev, mille puhul ilmselt on meil majas ka tort :) 

Kui selle aja ilusti üle elan, siis proovin peale 25. novembrit uuesti umbes sama pika aja. Lasen kehal enne jõuluaega veidi aega tagasihoidlikumalt võtta. Ehk siis ei ole jõuludel nii suurt maiustamist ka :) 

Mõtlesin, et peaks endale mingi ultimaatumi peale panema, et ikka väga hoolega mõtleks, kui tuleb mõte see väljakutse pooleli jätta (mida mul plaanis küll pole, aga teate küll, kuidas vahepeal mõni koogitükk kohe sosistab kõrva, et "söö mind"). Kunagi Henry tegi oma blogis ka selliseid ultimaatumeid lubades vist annetada raha kuhugi, kui nädala eesmärki ei täida. 

Mul raha väga jagada pole. Ilmselt see nii väga ei mõjuks ka mulle. Mõtlesin siis sellise ultimaatumi panna, et kui ma seda 16 päeva vastu ei pea, siis ma panen blogi kinni. Tundub veidi ekstreemne, aga mul pole plaanis selles väljakutses läbi kukkuda, nii et ei tohiks probleemi olla. Või noh, kui üks päev lugema tahate tulla ja leht enam ei ava, siis teate, et olen nokka pidi mõnes tordis :D :D 

Väljakutse saab alguse homsega. Kes ühineb?


Comments

  1. Ihsand ma peaks ka liituma. No ei suuda end magusast eemale hoida (pregugi piidlen laua peal vastu vaatavat šokolaadi)...

    ReplyDelete
    Replies
    1. liitu jah :) Mul praeguseks (no täna siis juba... ohhooo, neljas päev jooksmas) seis päris hea. Ei ilasta enam iga magusa asja reklaami ja pildi peale :D

      Delete

Post a Comment