Õgardist pesumasin (312/365)

Tahtsin tulla siia kirjutama hoopis millestki muust. Mõtlesin veel pesu enne kuivama panna ja seoses sellega tuli teemaks hoopis mu pesumasin. Teeb ta, kurjam, trikke juba pikemat aega. Küll piiksub üht ja teistmoodi. Aru ma ei saa, mis tal viga on. Pesu peseb nagu ära küll, aga millegi pärast programmi lõpuhäält tegema ei hakka ja selle asemel hakkab hoopis laulma oma hädasignaali.

Üks kord enne juba avastasin ühe pluusi, mis oli pesumasinast tulles ühel pluusil õla juurest suured augud. Marek polnud sellega veel kordagi käinud ja juba katki. Ajasin enda hajameelsuse süüks, et ehk ma kaltsukas ei näinud, et katki on.


Täna pesin siis praktiliselt uusi retuuse (mitte hiinakaid). Ja pesu kuivama pannes selgus, et üks säär on täiesti puruks. Ilmselgelt on ta kuhugi vahele jäänud. Kuigi internetis aetakse sellised augud pesu pesemisel lukkude süüks, siis mul polnud masinas mitte ühtki luku, nööbi ega pandlaga riiet. Ainult trukke leidus riietel ja need ju ometi riiet nii ei lõhu... Täitsa kahju kohe pükstest, ainult korra saidki siis jalas olla.


Mida siis teha, et masin niimoodi riideid ei sööks? Internetis on mitmeid soovitusi selle vastu. Lukkudega riiete puhul soovitatakse lukud kinni ja pahupidi keerata. Kallimate riiete puhul soovitatakse need eraldi pesukotti pista. Masinat ei tohiks ka liiga täis panna, siis pidi vähendama võimalust, et miski ära kulub või katki läheb.

Mina ise panin nüüd pesumasina trumlipesu tööle (pükste säärest näha, et kuskil on miskit musta seal, kuhu need püksid kinni jäid), filtrid lasen ka Priidul nädalavahetusel ära puhastada. Ma ei tea, kas nendest tegudest kasu on, aga kuskil need riidetükid ju peavad nüüd pesitsema ja masinale ilmselt see hea ei tee, kui neid ära ei võeta.

Mida veel teha, et masin teeks oma tööd korralikult ja ei näpistaks oma kõhutäit minu riietest? Kui nii edasi, siis on odavam juba uus masin osta, kui kogu aeg uusi riideid.


Comments

  1. No mulle tundub, et need augud on südamekujulised �� Paistab, et su pesumasin tahab sulle armastust avaldada �� (Maire)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Armastus pidi jah läbi kõhu käima ju :P

      Delete

Post a Comment