Paki Tarneaeg Hiinast - kivi omniva kapsaaeda? (307/365)

Nagu teate, siis tellin päris tihti AliExpressist. Seal on minu meelest päris turvaline süsteem loodud ostjale ja pole mul veel seni ühtki summat tühja auku läinud. Alati raha tagasi saanud, kui mingi jama on asjaga. Ainuke asi, mis vahel häirib, on tarneaja pikkus.

Enamasti on asjadel tarneajaks pandud kuni 60 päeva. Selle aja jooksul on ostjal garantii ostule. Kui pole kohale tulnud 60 päevaga, siis saab raha tagasi. Teatud asjadel on ka lühem aeg. Ühel asjal, millega hetkel probleeme on, oligi veidi lühema tarneajaga toode.

Lugu siis selline, et mõned päevad tagasi vaatasin, et ohhoo. Ostjakaitse hakkab läbi saama ja tegin pretensiooni, et kaup pole kohal. Põhimõtteliselt oli mul õigus raha tagasi saada, sest kaup polnud lubatud ajaga kohal, aga ma võtsin kaebuse tagasi. Miks? Väga lihtsal põhjusel.

Müüja pikendas ostjagarantiid koheselt 2 nädala võrra ja siis saatis mulle jälgimiskoodi. Ja mis sealt siis selgus. Müüjat süüdistada paki mitte kohale jõudmises oleks tõesti kõike muud, kui õiglane.

Tellimuse tegin 8. oktoobril. müüja pani saabumise ajaks kuni 23 päeva (mis oli ta ainuke viga antud juhtumi puhul) peale teele saatmist. Pakk läks teele loetud päevad hiljem ja Hiinast väljapoole hakkas liikuma 19 oktoober. 26 oktoober oli see pakk juba Eestis, Tallinna sorteerimise keskuses.

Ma saan aru, et ilmselt on neil seal umbes mustmiljon pakki sorteerimiseks. Seega ma isegi ei kortsutanud kulmu, kui pakk oli valmis Türile saatmiseks 31. oktoober. Miks aga see pakk alles 6. novembril Türile jõudis, ei tea.  Ja ma ei saa aru, mida nad selle pakiga seal Türil veel teevad, sest jälgimiskoodi järgi see pakk edasi meie postipunkti sealt liikunud pole. Mulle peaks sõnum tulema, kui pakk seal kohal ja seda pole tulnud.

Ehk mis siis selgub? Tellimuse tegemisest Eestisse jõudmiseks kulus 18 päeva. Eestisiseselt Tallinnast minuni jõudmiseks läheb aega vähemalt 23 päeva ja veel lisaks. Huvitav, kui ma nüüd peale maksaks ja telliks oma paki automaati, kas ma siis saaks kiiremini oma paki kätte?

Aga ehe näide, kuhu see tarneaja pikkus tegelikult peidetud on.


Comments

 1. Kõige lihtsam helista või kirjuta omivale otse ja küsi, huvitav oleks teada, mis vastavad.
  Pakiautomaat ei pruugi parandada, minu kogemus paki saatmine tallinnas tondi selverist- sikupilli prismani võttis aega üle 6 päeva :S jala oleks ka saanud seda vahemaad 100 korda selle aja jooksul käia :S

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kirjutasin neile, vastanud veel pole. Telefoniga seletamine on nende puhul liialt keeruline. Alles eelmine nädalalõpp suhtlesin telefonitsi omnivaga. Tänan, aga pigem saadan pildi, siis puust ja punaselt, et mis ma tahan saada :D

   Delete
  2. Järgmine kord Omnivale kirjutades pane pealkirjaks "Teabenõue", siis on kohustatud 5-e päeva jooksul vastama.
   Ma kasutan seda nippi absull igal pool, kui kiiresti infot vaja :)

   Delete
  3. tükk aega mõtlesin, mida pealkirjaks panna. Kui homme õhtuks vastanud pole, saadan uuesti selle pealkirjaga

   Delete
 2. Tellin ka Alist päris palju asju ja mul olid osad asjad juba 20 oktoober Tallinnas, kohale (Tartumaale) hakkasid riburadapidi jõudma alles 9ndast novembrist. Osad pakid on siiamaani Tallinnas. Olen ise samamoodi märganud, et Hiinast Eestisse jõuavad need asjad üsnagi kähku, aga no meil siin Eestis liigub vist küll tigudega see post edasi. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. ega see nimetus, tigupost, on täitsa asjakohane :D

   Delete
 3. Hea teada, et Omniva blokib. Nüüd hakkan oma pakke jälgima ja siis tõmban küll sae käima, sest ma ootan jõulpeoks dekoratsioone jmp. Päris nadi on külalistele tühja kaunistamata ruumi pakkuda :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. siis küsid omnivalt kaunistamiseks midagi :P

   Delete
 4. Tellisin ise selle aasta jaanuari keskel Aliexpressist asju, müüja pani paki üsna kiirelt teele. Umbes 2 nädalaga jõudis pakk Eestisse, sealt liikus veel nädalaga järgmisse sorteerimispunkti....ja siis oli vaikus. Kirjutasin mitmeid kordi Omnivasse, et ma jälgimiskoodiga näen, et pakk on jõudnud kohalikku sorteerimiskeskusesse, et millal oleks lootust pakk kätte saada...mulle vastati, et tegu on lihtpakiga ja nemad ei saa seda jälgida (kuigi ma ise oma tellimisnumbriga koguaeg jälgisin asja...). jõudsin vahepeal selle jama juba ära unustada ja siis lõpuks 4 kuu (!!!) pärast sain teate et võin postkontorisse pakile järgi minna. Müstika, ma ütlen! :P Kulus palju aega, enne kui ma julgesin jälle Aliexpressist tellida, tol korral tuli tellitud telefoniümbris umbes nädalaga koju otse postkasti. Nii et vastakad kogemused mul :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ma loodan et mul tuleb ikka kiiremini, kui 4 kuuga :D seni mul esimene kogemus, kus omniva taga toppab. on pakke kaduma läinud küll, aga siis müüja ise teavitanud, et pakk kadunud

   Delete

Post a Comment