Remondist - eesmärk jõuludeks (318/365)

Remondist kirjutasin viimati sajandeid tagasi juba, aga kuna üle pika mõõnaperioodi, on hakanud asi kuhugi suunas jälle liikuma, siis mõtlesin veidi siia sellest ka kirjutada.

Viimased asjad, millest kirjutasin, olid vist voodrilaud ja akna tegemine. No voodrilauaga on nii, et viimane sein on pooleli ja ootab head ilma, et see ära lõpetada. Ülejäänud maja on juba ilus roheline.

Aken on ka valmis. Selle valmimise teekond oli väga konarlik ja kivine, aga valmis ta lõpuks sai. Oleks juba see laupäev ka oma kohale saanud,, aga tuul oli liiga kõva selleks. Ootame paremat ilma ja eks selle üles saamine on ka ooper omaette, sest trepist ta hetkel üles ei mahu (osa trepiavast on lahti tegemata külma ilma tõttu), aga väljast poolt on terassi osa ees. Seega tuleb ta kuidagi redelist üles tassida ja siis õige koha peale vedada.

Esikust olen vist ka veidi kirjutanud juba. Valmis ta siiski veel pole, kuigi pidi juba ammu valmima. Ootas mingit head lüket, et jälle usinalt nokitsema hakata. Nüüd on see lüke tulnud, sest otsustasime veidi mööndusi teha suure toa remondis ja teeme esialgu seinad-lae ära nii, et põrandaid lahti ei võta. Paneme vana põranda peale veidi soojustust ja OSB plaadi. Suvel, kui õues soe, võtab põranda uuesti lahti, valab vajalikud kohad ära ja siis teeb viimistluse ka.

Plaan tundub hetkel ehk veidi kilplaste tegevusena, aga meil lihtsalt on ruumi juurde vaja. Margus varsti tahab ringi liikuda ja praeguse majakorralduse puhul ei ole tal seda ruumikest väga laialt kasutada. Kui suure toa kasutusse saab, siis saavad ka lapsed kumbki oma tuppa (meie kolime voodiga ühte suure toa nurka) ja sellega saavad need toad Margusele keelatud tsooniks. On mul endal ka lihtsam, kui kutt liikuma hakkab ja ei pea iga sekund valvama, et mõnda Mareku lego või Mareli pudinat kurku ei tõmba.

Täpset tähtaega ei hakka panema, et mis ajaks võiks valmis olla (sest minu nägemus asjast on nagunii teine, kui Priidul), aga palusin Priidult, et jõululaupäeval võiks ju ikka juba suures toas ärgata. Nii et see on nö tagumine aeg selle töö jaoks.


Comments

 1. Ma korra proovisin kommenteerida, aga miskipärast ei läinud see läbi. Teen uue katse.
  Mis asi on "suurtuba"? Mina olen Eestis kuulnud kahte varianti - kas elutuba või suur tuba. Minul juba lapsepõlvest kasutusel suur tuba ja minu kogemuse põhjal käänatakse/pööratakse "suures toas" või "suurde tuppa" jne.
  (Selline sõbralik norimine, sest Sa ise ühes postituses rääkisid eesti keele õigekirja vajalikkusest ja see "suurtoa nurka" nii kriipis mu silma)

  ReplyDelete
  Replies
  1. see jälle nö üks minu sõna. Mul on teatud sõnad külge jäänud, mis ma tean, et on täiesti kirjakeele vastased (näiteks mina laudin puid :D ), aga ma kasutan ikka :P

   Delete
  2. Aga parandasin ära, kui silma kriibib :)

   Delete

Post a Comment