Riided lastele (302/365)

Lastega on selline jama lugu, et nad kasvavad. Enamasti kasvavad nad veel kuidagi nii ootamatult, et järsku on kapis enamus riided korraga väiksed ja tekib tunne, et saada laps kooli/lasteaeda või palja tagumikuga. Täpselt selline seis oli mul Mareliga kuu tagasi. Aga kuu ajaga sain ta kapis päris korraliku uuenduskuuri tehtud ja Marekule ka mitu head ja olulist asja juurde muretsetud.

Alustan Marekuga, sest temale oli uusi asju vähe vaja. Samas asi, mida tal vaja oli, on väga raskesti leitav. Kuna lasteaias käis Marek alati dressipükstega, siis oleme väikse mure ees, et kust saada mõnusaid pehmeid ja tema jaoks mugavaid teksapükse. Kooliaasta alguses oli tal täpselt kolm paari pükse - ühed mugavalt jalas, ühed tiba väiksed ja ühed veidi suured.

Aga teades poisslast, siis ilmselgelt ei suuda ta hoida nädal aega oma pükse puhtana ja kindlasti on vaja vahepeal vahetada. Nii oligi mu esimene eesmärk leida talle vähemalt üks (eelistatult kaks-kolm) paar teksaseid vahetuseks.

Selle eesmärgi sain täidetud. Ühed teksad sain kaltsukast. Need on täpselt sellised teksad, mida saab ka viisakama ürituse puhul kampsuni alla panna. Teised püksid ostsin Takkost. Hing pidi kinni jääma küll hinna peale, aga hellitan lootust, et nendega saab ta pikalt veel käia (pikkust jagub hoolega). Kolmandad püksid sain facebooki ühe grupi kaudu, kus keegi müüs täpselt sellise lõikega pükse, nagu meil vaja on (alt ja ülevalt kummiga).

Lisaks olen Marekule saanud selle kuu jooksul päris mitu ilusat pluusi, kampsunit ja nende kahe vahepealset asja :) T-särke olen saanud nii kaltsukast kui tellinud sportsdirectist. Muid asju olen kaltsukast juurde võtnud. Talvesaapad sain ka (mingist poest Rakverest). Seega on tal põhimõtteliselt kõik vajalik riiete-jalanõude suhtes olemas.

Mareliga oli teistpidi lugu. Asju oli tal vaja palju, aga talle on neid märksa lihtsam saada. Olen talle selle kuu ajaga vähemalt 8-9 pluusi/tuunikat ja üle 10 paari retuuse varunud. Asju olen saanud kaltsukast ostes ning sportsdirectist ja hiinast tellides. Nüüd pildi jaoks ritta ladudes sain aru, et olen vist veidi üle ostnud (osad asjad on veel pesus või hoopiski kohale jõudmata), aga õnneks enamus neist on pika kasutusvaruga :) Seega järgneva aasta jooksul ei tohiks suurt puudust tekkida.


Mõned kleidid, kombeka, mütsi jms asju olen ka ostnud. Aga need on olnud pigem sellised "oh, kui ilus ja odav, ma ostan selle" ostud. Ehk siis kaltsuka ostud. Lisaks uuendasin eelmisel kuul ka kõigi kolme lapse voodipesu varusid. Nüüd on päris palju posilikke tekikotte-padjapüüre ja ei tohiks probleemi tulla, kui ükskord Margus ka suure teki alla magama läheb. Seni saab ta kasutada neid tekikotte, mis talle väiksele tekile tellisin :)


Uute riietega olen tegelikult päris hea õppetunni kätte saanud. Kui asi pole just väga odav, siis uusi lasteaeda igapäevaseks kasutuseks väga pole mõtet osta. Kahele pluusile suutis Mareli esimesel kasutusel kohe sellised plekid peale teha, et ma veel ei ole neid maha saanud. Aga ma alla ei anna, pole veel fairit proovinud, ehk see aitab maha saada (vanish ja seep ei aidanud igatahes).

Lisaks ei osta ma kunagi väga parajaid asju. Enamasti kuu-kaks ja asi ongi juba tunduvalt parajam, kui ostes. Tellides on mõned asjad sattunud, mida tuleb kohe ja praegu kanda ära, sest kuu pärast võivad juba väiksed olla, aga muidu ikka lähtun põhimõttest, et ühe õppeaasta peaks nende riietega ära käima. 

Kust teie ostate/tellite oma lastele riideid? Kas eelistate uusi või sobivad ka kasutatud riided? 


Comments

 1. Ühel neiul pole kunagi liiga palju riideid :D Muide need punased minni retuusid on suht kehvad, peale esimest pesu juba värvist ära :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. No seda küll, et riideid palju pole kunagi :)

   Huvitav, mul samad punased number väiksemad ka ja värvist ära küll pole. Topiliseks lähevad nad küll kiiremini, kui muud retuusid.. Aga selle hinna eest saabki maksimaalselt üheks aastaks retuusid (arvestades Mareli loomust, siis pikemaks ajaks väga temale ei planeerigi riideid :D )

   Delete
 2. Mina olen alede shoppaja ja varu tavaliselt juba 2-3 suurust ette, kui midagi soodsalt on ja meeldib siis kohe ka ostan. Takkos saab hooajalõpus tihti teksad 4-6 euroga ja t-särgid 2-3. Viimanekord ostsin magistraali omast 23 euro eest 8 asja lapsele, millest 3 paari olid teksaseid :D
  Alist ma ei julge väga tellida, kuna seal suurused imelikud ja väga erinevad.
  Kus kaltsukates muidu käid ja mis hinnatase seal umbes on, pole ise aastaid neisse sattunud, sest enamasti saan poest kõik vajaliku kätte ja pole väga aega olnud sobrada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. alist jah võib saada igasugu asju, aga mul seni vedanud. Mõned asjad on küll väiksed olnud, aga mul õnneks õel plikad, kes väiksemad :D

   Kaltsukatest olen truu jätkuvalt Türi lappamiskaltsule :D Ütleme nii, et kui viitsimist on, siis tasub seal ikka lapata neid kotte.

   Delete
  2. kas see mis tuletõrje majas, kas seal nüüd uus omanik pole? sain aru et seal nüüd uus ja enam pole nii hea, kui enne.

   Delete
  3. sama jah. Minu teada küll omanik vahetunud pole. Kvaliteet on kõikuv küll, aga see vist sõltub pigem sellest, kust neid parajasti sats riideid sisse on tulnud.

   Delete

Post a Comment