Toiduteisipäev 03.11.15 (292/365)

Alustan uue postitustesarjaga, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Hommikul oli metsikult kiire. Nagu ikka. Kuigi ärkasin juba poole kuue ajal, siis sööma jõudsin alles poole kaheksast. Ja seda ka tõesti kaks ampsu ja jälle jooksu. Kuna tänaseks oli plaanitud enne arstile minekut sada toimetamist, siis tegin kiirelt 2 röstitud mitmevilja röstsaia viilu juustuga.

Lõuna jäi vahele. Jällegi - kiire oli. Selle eest sõin koju jõudes (12 ajal) ühe banaani ja vabamal hetkel kella kahe ajal teise banaani. Selleks ajaks olid juba õhtusöögi ette valmistused tehtud. Nii et vähemalt ühe toidukorra saan täna korralikku toitu.

Tegelikult hetkel ongi mu toitumise viga see, et hommikul aega pole, et süüa. Lõunal olen enamasti üksi tahketoidu sööjatest kodus ja siis ei viitsi midagi väga vaaritada. Ja nii jääbki õhtusöök suureks ja korralikuks toidukorraks. Tegelikult peaks ju õhtul just vähe tagasihoidlikumalt võtma.

Õhtusöögi aeg saabus poole viie aeg. Söögiks oli keedukartul, kõrvitsasalat ja keefirimarinaadis kana. Marinaadi tegin ise. Lapsed sõid, endale maitses ka. Priit arvas ainult, et nagu kana ikka. Kuna ta eriline kana fänn ei ole, siis paremat kommentaari temalt ei oodanudki :D Ahjaa, kõrvale jõin õunamahla ka (kodust ikka, mitte poe oma).

Siiani oli kõik ok. Aga mingi aeg kuskil seitsme ajal läks kõht tühjaks. Tegelikult ma ei teagi, kas läks tühjaks, aga see õhtune 19-21 aeg on minu suurim komistuskivi toitumisel. Kui seda aega poleks, siis ma oleks juba ammu peenike :D :D

Tegin siis endale teed ja kolm teraviljaröstsaia juustuga. Muidugi pidid veel lisaks mõned vahvlipulgad ka suhu minema. Ja ärge küsige, miks mul üldse neid vahvlipulkasid kodus on. Nad ise ronivad mu ostkorvi, kui ma Türil maximas käin (ja juhuslikult eile just käisin). Aga kui ma neid ostan, siis söön neid (koos Priiduga muideks) salaja oma toas, et lapsed ei näeks :D :D

Esimene toiduteisipäev kirjas! No on kust edasi areneda vähemalt :) Järgmine nädal üritan pilte ka teha oma toidust.


Comments

 1. Väga lahe sari, ootan juba järgmisi koos piltidega :) Tekkisid ka paar küsimust, et kas plaanid varsti Orgu kavale ka uuesti üle minna ja kas keedukartul lihaga on teie pere jaoks okei, pole täheldanud, et pärast oleks kuidagi raske ja uimane olla? (nagu näiteks minul endal alati :D)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selle Orgu kavaga on hetkel see lugu, et pean seal hetkel ikka päris palju muudatusi tegema, sest küll hakkas piim ära kaduma, siis olid sees asjad, mis Margusele hästi ei mõjunud jne. Teatud söögid meie toidulauaö on ikka sealt võetud, aga see teisipäev lihtsalt oli selline... mööda päev :P

   Kartuli ja liha kooslusest sellist mõju tunnetanud pole. Meil enamasti see et lastel, olenevalt tujust, on taldrikul üks või teine. Koos nad neid eriti ei taha küll süüa, aga ma rohkem Priidu pärast tekitan mõlemad valikud :) Kuigi Orgu kava ei näe üldse kartulit ette.

   Delete
  2. Parandan, läksin kohe Orgu lehele otsima, kas on mõni retsept, kus kartul on sees. Leidsin kiiruga vähemalt ühe! :)

   Delete

Post a Comment