toiduteisipäev 17.11.15 (308/365)

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Tänane hommikusöök sai suhteliselt hiline, arvestades fakti, mis kellast ma juba üleval olin. Aga parem hilja, kui mitte kunagi, eks. Seega lõpuks meisterdasin endale kokku 2-muna omleti lepasuitsu sulajuustuga, kõrvale tomat ja kõrvitsasalat. Klaasi keefirit jõin ka. 


Lõuna ajal ei olnud jaksu midagi teha. Kuna möödunud öö oli väga väsitav (Margus sõi iga 45 minuti tagant, seega olen suhteliselt magamata), siis leppisin täna väiksemate ampsudega. Lõunasöögi asemel kujunes välja pigem kaks oodet. 

Esimeseks ooteks said võileivad. Leivaks oli must seemneleib, peal kanasink ja tomat. Neid tegin algatuseks kaks ja kuna olid nii head, siis kaks tükki tegin veel lisaks. Teiseks ooteks (umbes kahe tunni pärast) sõin kohupiima. Kava järgi pidi olema marjadega, aga mul marju polnud võtta. Valasin siis veidi õunamahla (kodust, ilma suhkruta) sisse. kohupiim nagunii selline tahke, siis saigi vedelam ja meenutas rohkem kohupiimakreemi juba :) 


Õhtuks olin ma veel väsinum. Margusel mingi jonnipurikas ka sisse tulnud ja ei andnud mitte teps rahu. Seega sai tehtud kiire toit. Tatar keema ja mõned juustu-kanapihvid, mis ootasid oma lõppu, kõrvale. Törts hapukoort kastmeks ja kõrvitsasalat veel ka peale. Võtsin kohe veidi suurema portsu, et kõht korralikult täis saaks ja annaks energiat, et õhtu ilusti vastu pidada. 

Nüüd on selline tunne, et kella 20-t enam minu silmad kellal täna ei näe. Natuke aega tuleb veel üleval püsida, aga siis on kiire magamaminek. Kes teab, mida tänane öö kaasa toob.

Comments