toiduteisipäev 9.11.15 (300/365)

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Seekord püüdsin veidi korralikumalt toituda. Lausa nii korralikult, et tegin endale sooja hommikusöögi. Seda ma sain ka teha eelkõige sellepärast, et Mareli oli kodus ja jutustas Margusega teises toas. Ja muidugi lapsele tuleb ju ikka korralik hommikusöök olema. Idee järgi pidi see olema fritata, aga mina ütlen puht eestlaslikult omlett lisanditega :D 

Pilti ma kahjuks (või õigemini teie õnneks) ei teinud. Lihtsalt see läks mul veidi katki, kui üritasin teda keerata, et ikka teiselt poolt ka ilusti ära küpseks. Aga kui nüüd nimetada kuidagi täpsemalt seda toitu, siis hommikusöögiks oli omlett hakkliha ja sibulaga. Salatit pidin ka kõrvale panema, aga unustasin ära. Margus juba jorras ja oli vaja ruttu ära süüa (jah ,tean, kiirustades söömine ei ole eriti hea, aga mis teha). 

Lõunasöögiks olid mul suured plaanid. Pidin tegema brokoli-suvikõrvitsa püreesuppi. Esimene takistus selle tegemiseks ilmnes juba esmaspäeval, kui ma ei saanud poest brokolit. No mõtlesin siis ilma selleta teha. Kui juba supi tegemise juures olin, siis selgus, et supp sai kuidagi ikka liiga vedel. Mulle meeldib püreesupp, kui ikka midagi lusika peal ka püsib. Mõtlesin veel, et sellist asja Mareli mul eales suhu ei pista. 

Nii ma nimetasin sujuvalt oma supi ümber kastmeks ja keetsin kiirelt tatart juurde sinna :D Ja toit sai ülihää :) Kõrvitsasalatit panin ka kõrvale. Mingit ilupilti sellest toidust ärge oodake. Nägi välja selline nagu oli.

Lõuna ja õhtusöögi vahepeal haarasin ühe õuna. Väga kõht nagu tühi polnudki, aga noh, näksimisvajadus oli väike. Õun leevendas selle mure ilusti. 

Õhtusöögiks jäi tatart veel üle.  Hakkliha pakk oli ka lahtine. Kastet oli ka veel üle. No keerasin neist siis kokku ühe panniroa. Ilmselgelt ei ole see Orgu kavast pärit :D Aga pilti jällegi ei hakanud sellest kenast roast tegema. Võite ise ettekujutada :) Mulle maitses ja võtsin isegi veidike juurde. Siis aga ohjasin end, sest Priit polnud veel koju tulnud ja ilmselt tahtis ta ka sooja toitu saada. 

Õhtul, seitsme ajal läks kõht jälle tühjaks. Mõtlesin, kas nüüd kannatada või süüa veel midagi. Kuna Priit tegi endale just kohvi, siis tegin ka teed ning kõrvale mõned juustuga Rösti (see rukkijahu oma) viilud. Magama heites mõtlesin, et need said ikka liiast...Comments