Unenägude seletaja (319/365)

Olete te vahel näinud mõnda und, mis jääb kummitama. Ma viimasel ajal näen väga imelikke unenägusid, aga eilse öö unenägu oli kohe eriti halva maiguga. Nägin unes korraga kaht asja, mis minu mäletamist ei ennusta midagi head.

Nägin unes, et jalutasime viiekesi kuskil metsatuka ääres. Esiteks oli mitme teelahkmel koerte haukumist kuulda. Mitme koha pealt keerasime tagasi või uues suunas, sest nägin ees kurjasid koeri, kes olid ketis või oli kaugelt kuulda nende haukumist.

Lõpuks olime otsapidi metsas sees ja siis keerasime tagasi, et metsast välja minna. Tee, mis metsast välja viis oli aga madusid täis. Pooled olid surnud, pooled elusad. Ma koguaeg juhendasin Marekut ja Marelit ja ei pannud ise tähele, kuhu astun. Ja muidugi sain mao käest hammustada. Mäletan, kuidas unes seisin, madu vasaku jala küljes ja küsisin Priidult, et mis ma nüüd teen. Käskis maha raputada ja edasi tulla.

Lahti ma sellest maost sain, aga sinna lõi mingi suure muna üles ja hakkasin kohe kiirabisse helistama. Priit soovitas edasi kõndida ja pärast helistada. Nii tegingi, aga ise koguaeg mõtlesin, et peaks ikka kohe kiirabi kutsuma.

Järgmine moment olin unes haiglas ja arstid midagi toimetasid midagi. Mulle sellest hetkest unenäost jäi meelde kõige eredamalt, kuidas ma nii muretsesin, et kas mürk piima sisse ka jõudis minna, sest Margus ju sõi rinnast piima.

Segane uni, aga hea ärgata pole peale sellist ööd. Eriti, kui hommikul veel unenägude seletajat vaadata. Leidsin sealt siis sellised "toredad" asjad. Koerte kisklemine tähendab riidu päranduse pärast (ühe koha peal unes nägin, kuidas kaks ketikoera omavahel kaklesid), Koera ulgumine aga tähendab riidu perekonnas.

Teine koht tõi välja sellised variandid: Kui näed unes koera, kes uriseb ja üritab sind rünnata, siis peaksid ilmsi vaenlaste mahhinatsioone kartma.Unes koera haukumise ja urina kuulmine tähendab seda, et ilmsi allud sa liiga palju ümbritsevate inimeste mõjule, kes aga kaugeltki mitte alati sulle head ei soovi. Võimalik, et sinu elus on algamas depressiivne periood

Mao nõelamine/hammustamine pidi tähendama suurt õnnetust ja häda. Madu ise aga esindab unedes kurja inimest. Veel leidsin sellist infot, et kui näed unes, et lähed läbi madudest kubiseva jõe, siis ole päris elus ettevaatlik - seal, kus lootsid edule, ootavad sind ees hoopiski probleemid.

Ei teagi, kas järgmine kord peale sellist imelikku und peaks unenägude seletaja lappamise vahele jätma või just võtma seda kui mingit ennet ja ekstra ettevaatlik olema?


Comments

  1. Tore oleks öelda, et ära usu ja ära pane tähele...Aga kunagi üks töökaaslane rääkis, et nii kui tema unes väikseid lapsi näeb, nii on haigus kallal. Ja edaspidi panin tähele, et minuga oli täpselt sama lugu. Äkki mõtlemegi ise endale need hädad kaela, sest mõttel on suur jõud. Soovin sulle parimat ja äkki proovid endale mõttes sisendada, et midagi halba ei juhtu. Hoian pöialt! M.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Mul ka enne mõned korrad ikka unenägude tähendused täide läinud, seega ongi selline vastik tunne sees peale sellist unenägu. Eriti jäävadki häirima sellist täiesti lambist tulnud unenäod. Just sellised, mida ei saa kohe kuidagi seostada läbielatud kogemustega.

      Delete

Post a Comment