Jõululaat (345/365)

Jõululaada pidamine on vist igalpool traditsiooniks pühade aegu. Nii ka meie laste õppeasutuses. Käisimegi kolmapäeval üle kaemas, mida müügiks oli toodud. Ise see aasta müüja rollis üles ei astunud. Ei olnud sellist aega, et ette valmistada ja polnud ka head ideed, mida müüa.

Laat algas väikse sissejuhatava kontsertiga. Lasteaia lapsed tantsisid piparkoogi tantsu, koolilapsed laulsid küll vene, küll inglise keeles. Lõpetuseks lugesid esimese klassi lapsed jõululuuletusi, mida nad jõuluvana jaoks olid selgeks õppinud. 

Marek luges väga ilusa, kõva häälega oma luuletuse ette. Lausa nii kõvasti, et isegi ilma mikrofonita oleks vist kõik kuulnud. Kui muidu ta esinedes kõva häälega ei hiilga, siis seekord tõestas jälle vastupidist. Inglise keelse laulu laulmise ajal oli ka tema hääl päris kõvasti kuulda. 

Seekord ma pildistama ei hakanud, vaid hoopis filmisin laste ülesastumisi :) Kuna teistel videolõikudel palju teisi lapsi ka peal, siis saan teile ainult Mareku esinemise video näidata. 


Pärast esinemisi said Mareli ja Marek endale kaks eurot laristamiseks. Kaks jäi mulle ka. Lastel päris nii palju ei kulunudki. Ostsid endale veidi näksimist ja Mareli ostis ühe käeketi ka. Mina ostsin kirju koera ja kass arturi rullid. Et ikka Priit ka laadatoitu maitsta saaks :)Tegime veel mõned pildid ka lastest ja siis juba andis Margus häälekalt märku, et on viimane aeg koju ära minna. Nii tegimegi. Marek arvas, et järgmine kord võiks ikka meie ka midagi müüa. Kuna Margus on järgmine aasta tunduvalt vanem, siis ilmselt saamegi midagi meisterdada. Nüüd on aasta jagu aega mõelda, mida müüa. Üks mõte meil juba tuli, aga kes, tubli, selle järgmiseks aastaks ka mällu talletab? 


Comments