Jõululaupäeva eel (357/365)

Lapsena oli just 23. detsembri õhtu aeg, kus ootused olid juba väga üles krutitud, uni ei tahtnud kohe kuidagi tulla, sest juba järgmisel päeval oli oodata jõuluvana. Ka siis, kui jõuluvana uskumise vanus möödas,  oli 23. detsembri õhtu ärevam aeg. Ikkagi järgmisel päeval olid jõulud käes.

Mingi hetk, äkki kuskil 16-17 aastaselt, kadus mul suurem jõulutunne ära. Kui kuusk oli toas juba, siis veidike midagi kuskil hinges tekkis, aga sellist erilist jõulutunnet enam polnud. Eks me kõik olime selleks ajaks juba suured, ei olnud vaja kellelegi jõulumuinasjuttu enam mängida ja jõuluvana polnud ka vajalik kutsuda.

Uuesti hakkas see jõulutunne tekkima siis, kui Marek sündis. Lastega on jõuluaeg hoopis teistsugune. Kuna laste pärast on vaja jälle see vana, hea muinasjutu stsenaarium käiku lasta ja jõuluvana kuskilt külla sebida, siis seda kõike korraldades tekib ka jõulutunne paremini.

See aasta aga millegi pärast olen ma oma jõulutunde kuhugi ära kaotanud. Eks ilm annab oma panuse asjasse, aga kohe üldse pole seda jõulutunnet. See aasta pole meil kuuske ka toas, mis omakorda vähendab võimalust, et see jõulutunne kuskilt hinge pugeda saaks. Laulan kodus jõululaule küll, aga seda teen ma vahel ka keset suve.

Nii me siis istume siin kodus, Priit mängib Bingot, mina pikutan niisama. Lapsed vaatavad multikat ja ei näe ka nendes sellist tavalist jõuluõhinat, mis eelnevatel aastatel ikka välja on paistnud. Ainuke asi, mis jõulutunnet tekitab, on dilemma, kas päkapikud toovad meile koju kingitused homme või ülehomme hommikul. Koju meil jõuluvana ei tule, tuleb vanaema juurde, kus ka jõuluõhtusöögi sööme :)

Kuidas teil see aasta jõulutundega? Olen ma ainuke, kellel see kuhugi sel aastal kaotsi on läinud?


Comments

 1. Minul sama jama. Ootan hetkel, et vanem laps ka mürgeldamise oma toas lõpetaks ja magama jääks ning saaksin kingid kuuse alla transportida.
  Koodan, et homme õhtul vanaema juures kokku saades toob praekapsa ja seaprae lõhn jõulutunde kaa..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänaseks on juba tuju tibakene jõululikum. Telekast ja raadiost tulevad ainult jõululaulud ja kui õue ei vaata, siis võib olla võiks juba päeva jõululaupäevaks nimetada. Meil kodus käis päkapikk juba täna öösel ikka ära. Nii et lapsed on mõlemad juba vaiksed ja pusivad oma legode kallal, mida nad said jõuludeks :)

   Delete

Post a Comment