Kass Arturi kook (354/365)

Kuna jõululaadalt sai Kass Arturi kooki ostetud ja lastele väga maitses, siis lubasin jõuludeks seda ise ka teha. Iseenesest ju väga lihtne kook ja ilmselt minusugune väga kohutav pagar suudab sellega ikka  hakkama saada. Asju, mida koogi sisse tuleb panna on vähe ja mingeid erilisi oskusi ka koogi tegemine ei eelda.

Kuna googeldades oli eri retseptide juures väga erinevad kogused ja suhted võil-iirisel-maisikepikestel, siis vaatasin, mida ja kui palju mul on ja selle järgi panin kogused. Praeguseks võin öelda, et ära tahkus ilusti ja ilmselt kehvema maitsega see kook ei tulnud sellest, et iirist veidi rohkem sai :) Maitsenud veel pole.

Kass Arturi kook

250 grammi Eesti võid (mitte küpsetusmargariini!)
3 pakki Kass Arturi iirist (üks pakk 180gr, võib kasutada ka iirise komme)
1 pakk magics kondenspiima maitselisi maisikepikesi (130gr)

Sulata vee vannis või ja iiris. Kuna iiris võib kergelt põhja hakata, siis on kergem vee vannis mass ära sulatada. Ütlen ette juba ära, et see võtab päris palju aega. Kui mass on korralikult ära sulanud, siis vala vedelik eelnevalt kaussi valmis pandud maisikepikestele ja sega ära. Tõsta iirisesegused maisikepikesed küpsetuspaberile ja vooli neist vorst. Tõsta vorstikesed külma tahenema vähemalt kaheks tunniks.

Sellest kogusest sain mina kolm päris paksu vorsti. Natuke oleks võinud kepikesi rohkem olla, aga ongi iiriselisem :)


Comments

  1. väga hea tuleb ka, kui maisipulkade asemel kasutada kamapalle või neljavilja omi ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. väga hea idee! Aitäh, proovin kohe oma sünnipäevaks aasta lõpus ära :)

      Delete

Post a Comment