Kirjad jõuluvanale (325/365)

Lapsed kirjutasid esimseks advendiks oma kirjad jõuluvanale valmis. Utsitasin neid takka rõhutades, et ega see jõuluvana ka viimasele minutile kinkide pakkimist jätta taha ja mida varem kirjad ära saadavad, seda suurem tõenäosus on saada ikka see asi, mis kirja pandud sai. Ega nemad seda teadma ei pea ju, et "jõuluvanal" on ammu ilma kõik kingid juba ette ära ostetud.

Kuna kingid olid mul enne olemas, siis kirjutamise ajal suunasin ma kohati neid, et kirja saaks ikka õiged asjad. Rõhutasin, et nad ikka võimalikult palju variante paneks, et jõuluvana saaks valida, et mida neile tuua ja mida mitte. Aga nüüd täpsemalt, mis siis kirja sai.

Marekul kõige olulisem soov oli Lego. Tema tahtis kohe mudeli täpsusega kirja panna, aga ma soovitasin, et pangu kirja temaatikad, mis talle meeldivad. Nii ta kirjutaski, et  võiks olla lego ninjago, chima, star wars või tehnic.  Lisaks tahtis ta GTA mängu. Selle kohta ma ütlesin kohe, et jõuluvana ei too selliseid asju, mis tema vanusele ei sobi, aga ta ikka tahtis selle igaksjuhuks kirja panna.

Kuna GTA mängu ei saavat, siis oli ta nõus leppima Wii mängudega. Jällegi võiks olla mõni lego mäng või super mario mäng, aga sobivad ka muud. Pakkusin küll, et küsigu siis mingit autosõidu mängu, sest GTAs ta ju ka sõidaks (tema jutu järgi vähemalt), aga see ikka polevat see. Aga olgu, kirja need wii mängud said ikkagi nii, et võiks mõne mängu tuua ja eelistused ka paika. Ega tal rohkem soove polnud. Mõtles ja mõtles, ning mõtles välja, et üks angry birdsi kaardimäng võiks ka olla. Selline, nagu tädi Maritil on. Ja sellega kiri lõppeski.

Põhimõtteliselt ta saab, mis ta tahab. Ühe lego komplekti ja wii mängu ka (kui mitte kaks). Millised? See jäägu juba saladuseks.

Mareliga oli veidi keerulisem lugu. See oleks kirja pannud kõik asjad, mida reklaamides nähtud. Aga jällegi ma suunasin ikka õiges suunas ja lasin tal selliseid üldiseid nimetusi kirja panna, et ikka oleks valikut ja ei saaks öelda, et ei saanud, mida tahtis.

Esiteks oli ka temal kirjas Lego. Soovis ta mõnda friends või printsessi komplekti. Lisaks võis jõuluvana talle tuua veel mingeid barbie asju, poni asju, kaisuloomi, vanni mänguasju (juba said esimeseks advendiks) ja kiiku. No mina soovitasin tal pesakiiku küsida, aga ta ikka tahtis tervet kiigu konstruktsiooni saada (et koos palkidega ja puha). Just sellist, nagu vanaema-vanaisa juures on. Ma sügasin vaikselt kukalt ja soovitasin siis lihtsalt sõnale kiik lisada sulgudes juurde, et saaks mitmekesi kiikuda.

Mareli muidugi kõike ei saa, mis siin kirjas. Aga ühtteist ikka. Poni asjad ja kaisuloomad ühendame ja saabki ühe kingituse. Lego leiab ka kindlasti oma tee kingikotti. Kiiguga on selline lugu, et palke me kotti suruma ei hakka kindlasti, aga ühise kingituse tervele perele lubas jõuluvana tuua selle koha pealt küll :)

Margus, vaeseke, ei saanudki kirja panna oma kingisoove. Aga ega ta ilma jää seepärast. Saab endale päris oma hobuse. Õnneks on see piisavalt väike ja elutu, et saab tuppa võtta. Piisavalt pehme on ka, et selle otsas saaks hüpata ja ronida ja vajadusel igemeid ka sügada. Mida rohkemat üks väike tegelane veel võiks tahta.

Minu ja Priiduga on see aasta lihtne lugu. Päris ilma kingita imelik jätta. Nagu me oleks terve aasta väga halvad lapsed olnud. Seega leppisime kokku, et ostame mõlemale midagi, mida nagunii vaja ja pakime ära  :D  Olgu, minu kink polnud just väga hädavajalik, aga siiski.. No vähemalt on olemas nüüd midagi :D

Kui nüüd kõik need pakitud ka saaks, siis oleks eriti tore :) Plaan oli sellega pihta hakata juba eelmine nädal, aga siis jäid lapsed haigeks.. No kui mitte enne, siis järgmine nädal ikka alustan. Siis vaja kooli ja lasteaia pakid nagunii ära pakkida (enne tuleb need muidugi ära osta).

Comments