kodujuustu-vaarika kook (355/356)

Teine katsetus, mida jõululaua jaoks tegin, on kodujuustu-vaarika kook. Nii öelda tasakaalustuseks magusa kass Arturi kõrvale. Loodan, et see on just see kook, mida võiks võtta siis, kui soolast enam ei taha ja magusast on kõrini. Eks homme selgu, kas ta maitse poolest selline ka välja kukkus.

Kodujuustu-vaarika kook 
põhi: 
80gr võid 
180gr küpsiseid 

kate:
500 gr kodujuustu 
150gr kohupiimapastat 
klaas suhkrut 
6 muna 
2 supilusikat mannat 

lisaks: 
vaarika toormoos 

Purusta küpsised (mina kasutasin kaeraküpsiseid) ja sega pudi sulatatud võiga. Suru vormi (soovitatavalt lahtikäib vorm) põhja ja jäta edasiste toimetuste ajaks külmiku tahenema. Sega munad, kohupiim, kodujuust, suhkur ja manna. Veidi aja pärast võtta põhi külmikust välja, kata see vaarika toormoosiga (hea just toormoos, sest see pole nii magus, kui keedumoos). Seejärel vala segu peale ja pane ahju. Mina küpsetasin algul pool tunnikest 150 kraadi juurest ja siis teine pool tundi 175 kraadi juures. Mul on väga nõme ahi ja seega ma ei oska kahjuks täpselt öelda, mis kraadi juures ja kui kaua peaks normaalse ahjuga küpsetama. 

Peale ahjust võtmist lase koogil jahtuda ja hoia üleöö külmikus. Kook peals olema kõige parem jahtunult ja külmalt. Ilu mõttes võiks siia veel mingi katte peale panna, aga mulle hetkel ilu kõige olulisem pole :D Comments