Kodused tegevused 23.12.15 (358/365)

Täna on olnud nii tegus päev, et päris raske on meenutada, mida ja millal ma täna ära tegin. Aga proovin ühtteist ikka oma mälusoppidest välja kaevata.

Hommik saabus täna suhteliselt hilja, lausa kella kaheksa ajal. Kohe kui ärkasin, alustasin päeva  koogilainel. Hakkasin tegema meekooki. Sellega läks päris pikalt aega. Samal ajal pesin nõud ka ära.

Kui kook valmis sai, söötsin Marguse ära ja hakkasin järgmist kooki tegema. Selleks oli kass Arturi kook. Marguse võtsin endaga kööki kaasa. Teistega tagatoas enam olla ta ei tahtnud, seega pidi leppima lamamistoolis kaelkirjakuga jutustamisega.

Ka selle koogi tegemisel ei saanud keskenduda ainult küpsetamisele. Korjasin kuivad pesud ära kuniks iiris sulas ja panin kuivi nõusid ära. Natuke sain juba köögi üldkoristusega ka pihta hakata. Mingi hetk väsis Margus väga ära ja panin ta esikusse magama. Selle lühikese unega, mis ta seal tegi, sain peaaegu koogi ära lõpetada. Lõpu pidin ikka tegema nii, et laps oli juba ärganud ja mitte kõige paremas tujus.

Aga sain kiirelt koogi külma ära pandud ja siis veidike aega Margusele pühendada. Kuna Marek hakkas pärima väga pingsalt, et mida ta teha võiks, siis sokutasin talle erinevaid töid, mida ta võiks teha. Puude tassimine tundus kõige ahvatlevam. Nii tema saatsingi õue puid tassima. Marelile meeldis ka mõte tööd veidi teha. Tema hakkas põrandaid pesema. Ahjaa, enne seda suutsid nad oma toa korda ka teha. Nimetame seda jõuluimeks! :D

Kuna lapsed hakkasid usinalt tööd tegema, siis panin ka Marguse veidi aja pärast lamamistooli (päeva esimesel poolel nägi ta seda tooli kahjulikult palju) ja aitasin ka Marelil põrandaid pesta (ehk pesin üle neid kohti, mida ta juba oli nühkinud ja natuke muid kohti ka, kuhu ma teda pesema ei lasknud). Sain kõikide tubade põrandad ilusti pestud ja veidike ka oma magamistoas asju ära koristada.

Kui koristustööd said tehtud, panin Marguse riidesse ja viisin õue magama. Mareli tuli ka välja ja nad Marekuga hakkasid mängima. Ma läksin peale veidikest käru kiigutamist tuppa tagasi. Kerge eine ja natuke veel koristamist oli ees ootamas. Kookide tegemisest tekkinud nõud tahtsid jälle pesemist ka saada.

Kuigi Margus magas üle tunni veidi, siis see uneaeg kadus väga kiirelt. Tahtsin veel kolmanda koogi ka ta uneajal valmis saada, aga ei jõudnud nii kaugele omadega. Vihma hakkas sadama ja see krabin ajas kuti üles. Seega kiirelt vanker tuppa ja tuli koogi tegemine edasi lükata.

Kuni mina Margust söötsin, lasin lastel juba küpsiseid pudistada kolmanda koogi jaoks. Lapsel kõht täis, siis võis jätta veidikeseks voodi peale jutustama teise. Ise läksin kooki tegema. Õnneks jorina kostumisel võttis Priit lapsehoidja kohustused enda peale ja ma sain koogi ilusti lõpuni teha.

Peale seda võtsin juba veidi vabamalt päeva, sest põhi ülesanne (põrandad pesta ja kolm kooki teha) said valmis. Aga kuna laps oli ilusti oma isa süles, siis kasutasin momenti ja panin pesumasina ka veel käima. Siis võtsin kaisupalli enda sülle tagasi la lasin Priidul edasi suure toaga toimetada. See suur tuba on meil praegu hämmastavalt "armas". Lagi on poolik, seinad ootavad alles tegemist ja põrandat pooleldi enam üldse pole.

Kuniks kook ahjus küpses veel, jalutasin Margusega ka suure toa ja köögi vahet ning jutustasin Priiduga. Arutasime 147392. korda, mismoodi seda suur tuba ikka kõige mõttekam teha oleks. Ega päris lõplik viis selgub ikka alles siis, kui päris tegemise moment käes on.

Ja rohkem midagi tarka (vist) täna teinud polegi. Vähemalt rohkem ei tule meelde. Lisaks olen aga õhtul palju voodis lebotanud, Margust naerutanud, ja telekat vaadanud. Ootan, et äkki see jõulumeeleolu ikka sõidab mulle kuskilt poolt sisse. Loota ju võib veel :D


Comments