Kodused tegevused 9.12.15 (338/365)

"Kodused tegevused" on postitustesari, kus kajastan ühe päeva toimetamise hommikust õhtuni. Postitus on tehtud iga nädal kolmapäevase päeva kohta.

***

See nädal algas päev väga varakult. Juba kuskil poole kahe ajal öösel. Ja mitte Marguse tõttu. Lihtsalt uni kadus ära ja midagi muud teha polnud, kui vahtisin lakke veidike aega. Siis loobusin mõttest, et ehk vaikselt lakke vahtides tuleb uni tagasi ja panin teleka käima. 

Kuskil nelja ajal arvas Margus vist, et hommik käes, kui emme telekat vaatab ja jäi ka koos minuga üles. Passisime siis koos kuskil viieni üleval. Margus kauem ei jaksanud ja jäi tissi otsa magama. Siis vajusin mina ka nii pooleks tunniks tukkuma. 

Ärgata peale sellist tukkumist on vist kõige hullem. Uni oli nii silmas, et kui poleks lastega vaja toimetada, poleks ma end voodist nii pea üles ajanud. Aga et ennast käima saada, tegin oma iga hommikused tegevused ikka ära. Enda pesu, kuivad riided kokku, masinast niisked kuivama. Lastele riided valmis ja siis neid üles ajama. 

Mareli oli vist salaja jälle öösel arvutist multikaid vaadanud või oli hämmastaval kombel arvuti ise öösel kaane lahti teinud ja Marelile väga rasket uneliiva silma visanud, sest maast püsti sain ta päris viimasel minutil. 

Seni, kuni lapsed riietusid, koristasin natuke oma tuba. Selle aja peale ärkas Margus ka juba üles, aga sel hommikul oli ta meeleldi veidike aega omaette. Seega sain ma oma tegemised lõpetada ilusti. Lõpetamise hetkeks oli kell nii palju, et oligi juba aeg joped selga tõmmata ja välja minna. 

Tuppa tagasi jõudmisega sai minu jaks otsa. Mängisime veidi Margusega maas, sõin kõhu täis ja siis kobisime magama. Me mõlemad. Algul 45 minutit Margus magas kärus. Tõmbasin käru voodi kõrvale, et ikka kuuleks, kui ta häält teeb. Kui ägisema hakkas, siis võtsin enda kaissu ja andsin tissi suhu, et magaks edasi. Töötas nipp ja saime veel päris pikalt voodis tukkuda.


Lõuna ajal, kui lõpuks ennast voodist välja ajasime, sõin kõhu täis ja toimetasin natuke. Köök sai koristatud ja remontisin pesumasinat. Jälle tegi see masin trikke ja õhtul ütlesin Priidule, et esimese vaba raha korral tuleb üks korralik masin ära osta. Ma lihtsalt ei viitsi enam selle masinaga jukerdada ja pesu jälle üle pesta, kui too arvab, et oleks tore mõni sokk omale kuskile filtri vahele jälle tõmmata. Ei julgegi enam väga korralikke asju, nagu joped ja peoriided, sellega pesta. 

Kuna see pesumasin rikkus jälle mu tuju ära, siis ronisin jälle voodisse ja võtsin Marguse enda juurde mängima. Mina lõin arvutis aega surnuks ja tema itsitas niisama mu kõrval. Nii kaua, kuni uni tuli ja ma ta vankrisse magama panin. Ise aga jäin veel arvutisse majandama. 

Midagi kasulikku rohkem ei teinudki enne laste koju jõudmist. Kuna mul oli vaja Marguse uneaegu reguleerida, siis läksin autoga lastele vastu. Siis sai Margus oma järgmisesse unne vajuda autos ja täpselt sel kella ajal, nagu mulle sobib. 

Kui lapsed koju toodud, hakkasin jälle elavnema ja ennast liigutama. Kuna õhtul läksin koosolekule, siis tegin kiirelt neile söögi valmis. Siis ajasin Marguse üles, et ta liiga kaua ei magaks. Vaatasin veel Mareku päeviku üle, et midagi õppimata ei jääks. 

Ise süüa ei jõudnudki, sest juba oli vaja hakata riidesse panema. Nii ennast, kui Margust. Margus, vaeseke, pidi minuga hoolekogu koosolekule kaasa tulema. Korra kaalusin küll Priiduga koju jätmist, aga tagant järgi on väga hea, et ta kaasa võtsin. 

Koosolekul olime 20.15-ni. Selleks ajaks oli Margus suutunud viisakalt käituda (hmm, paar vahejuhtumit välja arvata :P) üle kahe tunni juba ja uni tahtis hirmsasti peale tulla. Kuna aga olime asjadega alles kolmanda punkti juures (seitsmest), siis ütlesin head-aega ja tulin tulema. 

Koju jõudes võtsin kaks ampsu ja tahtsin magama minna, aga Margus nii ei tahtnud. Nii siis passisime veidi veel üleval, enne kui une-Mati külla tuli. 


Comments