Kolmas advent (342/365)

Kolmas advent möödus meil sel aastal eriliselt toimetuste tihedalt. Sai viimased kingid ära ostetud ja sellega võib jõuluostlemisele vist joone alla tõmmata. Lisaks said lapsed ka juba esimesed jõulukingid kätte. Aga alustamise siis algusest ehk hommikust.

Hommikul, nagu ikka advendihommikul, said lapsed päkapikkudele väikse kingituse. Seekord oli neile kolme peale kaardi mäng skipbo. Olen seda korra mänginud ja tean, et see on väga äge mäng. Seega suutsid päkapikud hea kingi tuua :) Ainult reeglid pean ma nüüd pingsalt uuesti meelde tuletama, sest need päkapikud olid vist sakslased ja õpetused on saksa keeles :D Õnneks armas google andis juba inglise keelse õpetuse ka :)

Peale hommikusööki läksime kohe autoga rändama. Sõidu lõpuks pidime jõudma Pärnusse, aga tavalise rutiinse teekonna asemel, valisime seekord tee läbi Vändra. Kuna lapsed pidevalt küsisid, et kus me oleme ja kui palju veel aega, siis tegime neile "tutvume Eestimaaga" reisi. Sai kõik kohanimed ette loetud, kõik teele jäänud maastikukaitsealad ja  mälestuskohad käega ette viibatud. Ja muidugi sai tee äärest kõikide majade, katuste värvi kommenteeritud ja majade kuju arvustatud.

Pärnusse jõudes läksime kõige pealt Priidu ema juurde. Priidu ema polnudki veel kordagi päriselt näost näkku Margust näinud. Seega said nemad esmakordselt üksteist uurida :) Lapsed kinkisid jõuludeks vanaemale kalendri koos nende pildiga. Kuna näeme suhteliselt harva, siis on nad seina peal pildina kogu aeg olemas.

Vanaema kinkis Marekule jõuludeks ühe raamatu ja Jenga mängu. Üks lemmikumaid mänge Marekul ja juba praeguseks on meil seda mängu ligi kümme korda mängitud. Raamat meeldis ka Marekule väga. Talle üldse meeldivad raamatud ja hea meelega loeb meile neid ette.


Mareli sai endale kingituseks ratta. Kuna see oli nii suur ja ilusti karbis, siis ma ei lubanud seda Pärnus lahti kakkuda. Poleks kuidagi teist muidu autosse enam mahutanud. Niigi vaevaliselt läks teine pagasniku.


Margus sai aga beebikiigu. Margus ei osanud veel rõõmu tunda, aga mina olin väga rahul. Ja küll ka Margus oma rõõmu kevadel kiikudes väljendab :)

Meie saime Priiduga voodipesu komplekti. Lõin õhtul koju tulles kohe peale ka. Meil vist polegi enne täiskomplekti voodipesuna olnud. Nii et lina, tekikott ja padjapüürid kõik üht moodi oleks :D  On nö 3D voodipesu, tundub justkui oleks mitmetasandiline see pilt tekikoti peal.

Kui kiiremad jutud räägitud ja Margusel uneaeg peale tuli, läksime meie Priidu ja Margusega šoppama. Lapsed jäid vanaemaga piparkooke meisterdama. Saime Priiduga jälle kinnitust, et kui šoppama lähevad koist naine ja mittešoppaja mees, siis plaanist "oh, täna ostame küll Priidule parajad teksad ära" ei tulnud midagi välja. Saime ostetud täpselt nii palju, kui hädapärast oli vaja (ehk siis üks loosipakk meil maal olevasse jõulupaki loosi) ja natuke söögipoolist.

Tagasi minnes saime veel veidi jutustada ja piparkooke süüa. Järgmise Marguse unega hakkasime juba tagasi sõitma. Pühapäevane päev ka, seega õhtul vannitamised, kooliasjade üle vaatamine jne muud olulised toimetamised. Tahtsin niimoodi koju jõuda, et ma ei peaks end siniseks jooksma õhtul. Nii jõudsime ka, sest kuskil 17 ajal saime oma kodinatega tuppa roomatud.


Kui ees ootas jahe tuba, siis jõulutuled vilkusid küll ilusti tervituseks. Need patareide ja timer´iga tuled on ikka nii head. Alati õhtul koju jõudes tuled ilusti põlevad. Ei ole probleemi, et keegi pole välja tõmmanud õigel ajal või peaks midagi sisse lülitama :) Ise sütivad ja ise kustuvad.


Öö tuli peale sellist pikka päeva pikk ja kosutav. Nii head und ei mäletagi viimastest kuudest :) Ka Margus magas magusamalt kui tavaliselt.


Comments

 1. No meil oli ükskord nii, et mehel juba teksad augulised ja seega oli vaid 1 paar terveid pükse. Kui jõudsime poodi, siis kuidagi sai veenatud et lähme lihtsalt pükse vaatama. Kohe lendas letti müüa, kes kohe soovitud lõiked ja suurused leidis. Kui juba proovimiseks läks, siis naljatasime, et no nüüd küll tagasiteed ei ole enam.

  Aga pükste leidmine kerge pole, mees pikk ja suht kiitsakas, ei meeldi, mingeid alt kitsenevad püksid ja jubedalt kulutatud. Tahaks normaalseid pükse saada, seni oleme Mustangile truuks jäänud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega mu mees suhteliselt pirts ka nende pükstega. Ei sobi iga müüdav püksipaar, eriti veel mingid moodsad ümber lõikega püksid. Peaks vist ka minema ja müüjaid väheke tüütama. Las otsivad meile sobivad paarid välja :)

   Delete

Post a Comment