Maal elamise rõõmud (332/365)

Nüüd on jälle see tore aeg käes, kus sügise vihmad avaldavad oma mõju ka teeoludele. Eelmine aasta läks õnneks ja sügisel väga hulluks tee ei läinudki, aga selle eest vanemad lugejad ehk mäletavad meie kevadist tralli, kus sai autoga nii kõhu peal kinni olla kui ratastega maa sisse end kraapida.

See aasta on olud juba mõned nädalad suhteliselt kehvad olnud. Siis käis meil üks transpordiauto õue peal ja kündis meil pool teed üles. Priidu väitel esivedu ja suur raskus taga pole just kõige parem kombinatsioon. Vähemalt meie tee jaoks ei olnud see hea kombinatsioon.

Nüüd, kui on pikalt ka sadanud vahelduva eduga, on see tee veel hullemaks läinud. Iga sisse-välja sõiduga läheb veelgi hullemaks, sest enam ei tundu olevat ka seda "kõvemat äärt", mille peale toetudes õue pealt välja saaks.  Ja kõige halekoomilisem lugu asja juures on see, et kõige hullemas seisus on just see koht, kuhu me usinalt teekatet peale tassisime. Õppetund igatahes käes, et see on ikka liialt mullane või ma ei tea mis asjaga segamini, et tee peale seda väga ei tasu panna.

Nüüd me ootame talve. Lund nii väga suurter kogustes polegi vaja, sest siis on väljasaamisega jälle teistipidi pahad lood, aga külmakraade võiks tulla küll. Saab normaalsemalt liigelda õue peale ja minema ning saab ehk auto ka lõpuks puhtamaks. Hetkel on nii, et pesed auto ära ja tee otsa jõudes on sama hull tagasi.


Comments

 1. Mis te sinna tee peale vedasite? Ega üldiselt ei aita see vedamine midagi, kui maa on mäda ja kraavi kõrval pole. Tean, millest räägin, kuna kõik oma peaaegu 17 eluaastat olen elanud samasugustes tingimustes, kus autoga majale ligipääs on ainult kuiva ilmaga ja suure külmaga. Kui vähegi võimalik, tuleks kraav kõrvale kaevata ja teele mitmed koormad kruusa tuua. See teeks vähemalt põhja kõvemaks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kraav on meil tee ääres umbes poole tee ulatuses. Sissesõidu tee ise pool kilomeetrit pikk.

   Peale panime mingit kruusasegu, mida üks kohalik ettevõtja meile tõi. See kaevati välja vana kruusateed üles võttes. Õnneks ei jõudnud me sellega täitmisel väga kaugele ja enamus on veel hunnikus. Praegu aga vaatame, et kasutame selle jura pigem maapinna tasandamisel ära ja tellime tee peale korraliku killustikku ja kruusa. No siis, kui rahaliselt võimalik on. Seni tuleb edasi uisutada autoga mudas.

   Delete

Post a Comment