Marguse neljas kuu (323/365)

Eile sai Margus neljakuuseks. Ühtpidi tundub, et nii vähe aega on sünnitusest möödas. Teistpidi on ta juba nii suur ja asjalik kohati, et tundub nagu oleks juba pooleaastane kodus. Oskustelt loomulikult ta veel selle vanuseni ei küündi ja hea ongi. Meil pole ju suurtuba valmis, et ta võiks hakata mööda maad ringi veerema ja roomama. Aga vaatame siis, mida ta siis oma nelja elukuuga on selgeks saanud.

Ringi liikumise koha pealt oskab Margus väga hästi keerata end mõlemale küljele. Pingsalt püüab ka üle keerata, aga välja see veel iseseisvalt ei tule. Mareku füsioterapeut vaatas Marguse ka üle ja ütles, et kohe kohe tuleb see keeramine. Ühele poole keeramine tuleb paremini välja kui teisele. Seega ilmselt keerab üle parema õla varem.

Ega meil selle keeramisega kiiret polegi. Hetkel täiesti piisab sellest, et endale teadvustamata oskab ta voodis ringi niheleda juba päris suurel alal. Kõhuli olles oskab ka tahapoole vaikselt nihkuda. Kõhuli olles liigub ta ka ühe aluse peal, mille peal ta saab ennast keerutada. Selles on ta juba väga osav ja saab ilusti ümberringi asetatud asju uurida.

Mänguasju oskab ta juba päris ilusti käes hoida. Kui mängukaare all on või oma lamamistoolis, siis haarab kõik ees kõikuvad asjad kinni ja üritab suhu toppida. Ja kõik asjad, mis käe ulatusse jääb, tuleb samuti üle maitsta.

Margus oskab väga hästi oma pilguga hääleallika kinni püüda. Lisaks teiste häälte kuulamisele oskab ta ka ise väga palju häält teha. Juttu on jätkuvalt rohkem kui küll ja naeru jagub igasse päevasse suures koguses. Teisi oskab ta ka naerma ajada, sest ta kohe on üks suur naerupall. Isegi arst ütles, et kahju kohe sellist rõõmsat last ära lasta :)

Sellest võite juba järeldada, et võõrastamine veel tuttav tegevus pole. Eile, kui füsioterapeut teda natuke puutus, siis pani kulmu kortsu korraks, aga emme sülles tagasi saades, oli naeratus tagasi. Ilmselt päris võõristamiseta me ei pääse, aga seni on küll igale uuele näole vaid naeratus tulnud.

Samuti oskab Margus väga hästi enda ees liikuvaid esemeid jälgida. Pilk liigub ilusti kaasa ja kui liikuv ese on piisavalt lähedal, siis proovitakse ikka kätega ka see kätte saada. Kui midagi ees liikumas pole, siis vaadatakse oma liikuvaid käsi ja ikka maitstakse ka. Miski ei pääse Margusest mööda ilma, et ta seda vähemalt korra suhu poleks pistnud.

Kuna Margus on väga emotsioonikalt väljendanud oma pettumust, et kõik toit teiste suhu läheb, siis andsin talle nüüd natuke kõrvitsat maitsta. Oskus lusikaga ringi käia on sellele lapsele küll kaasa antud sünniga. Huultega haaras lusikalt toitu kohesele esimeset ampsust. Kuna aga kogused ei ole veel suured, siis järgneb igale maitsekatsetusele suur pettumusejonn, sest ilmselt tahaks tema korraga rohkem saada, kui mina anda raatsin.

Ilmselt hambatulek ka väga kaugel pole, sest ila tuleb liitrite kaupa ja näpud on kogu aeg suus. Teistel lastel ka hambad suhteliselt varakult tulema hakanud, nii et ehk Margusel ka.

Comments