Meie pere Murphy seadused (347/365)

Pisikeste laste puhul on olemas olukorrad, kus teatud reaktsioon või tagajärjed on ennast nii mitmel korral ilmutanud, et neid võiks lausa reegliteks pidada. Ka minu laste puhul on osa neist omamoodi (ehk Murphy moodi) pereelu seadusteks kujunenud. Panen neist mõned siia kirja.

1. Kui on vaja kuhugi minna, siis kindlasti magavad lapsed lühemalt/kauem, kui tavaliselt. Sellega on kindlustatud, et minu ette planeeritud "kui Margus ärkab sel kellaajal, siis..." plaan on pea peale keeratud. Ega suuremad targemad pole. Kui koolipäev on, siis peksa või nuiaga, aga üles ei saa. Nädalavahetusel selle eest on juba viie-kuue ajal püsti ja tahavad hommikust süüa.

2. Millal on kõige parem aeg mähkmed täis lasta seda lõhnavamat asja? Ikka söögiajal. Parim aeg on siis, kui emmel on parajasti söök pooleli. Kui aga emme söögiaja peale kuidagi sättida neid toiminguid ei saa, siis sobib ka enda söögiaeg.

3. Kui puhtad riided on selga saadud, siis tuleb nende peale oksendada. Nagu märgistamiseks. Ei ole oluline, kas need puhtad riided on selga pandud Margusele, emmele või hoopis mõnele toredale tädile/onule, kes korraks Margust sülle tahab võtta.

4. Need kaks ööd aastas, kui kõik lapsed leiavad, et oleks tore pikalt, ilma huilgamiste, ringi uitamiste ja veel saja eri akrobaatilise ja musikaalse etteasteta magada, ei ole emal und. Lihtsalt vahid lakke ja kirud, et see Mati just sel öösel pidi külla tulemata jätma.

5. Kui kuskile on väga kiire, siis tuleb igal sajal viisil venitada autosse jõudmisega. Kui minekut on sätitud pikema varuga, saavad kõik sekundiga riidesse, autosse ja vööd ka kinnitatud.

6. Kui ema teeb endale midagi head ja maitsvat kosutuseks, siis ilmselt ta ei saa sellest ampsugi. Ja lastel on head põhjendused ema närvirahustusmaiuse endale võtmiseks - nemad jagasid eelnevalt oma brokolist-lillkapsast-porgandist-või veel millestki neljandast tehtud toredat eestoitu ka emaga. Või veel parem, andsid kõik emale, et tal ikka kõht täis oleks.

7. Teed suurema portsu sööki, jääb peaaegu kõik alles. Järgmisel korral sama sööki veidi vähem tehes, jääb toitu puudu. Millegi pärast juhtub nii, et ühel päeval öökima ajav toit on järgmisel päeval ülimalt maitsev roog.

8. Lastetoa koristamine on mõttetu tegevus. Aega neelab see meeletult, aga tulemust ei näe kunagi. Vähemalt nii kaua, kuni lapsed kodus on. Kuna aga lapsed suhtuvad sellesse tegevusse samamoodi, siis aegajalt tuleb leida hetk, kus lapsi kodus pole ja see töö ette võtta.

9. Ema on parim inimene, kellele kogu oma kräpp, mida ära visata ei raatsita, ära kinkida. Sest ega ometi ei viska ema oma enda lapse tehtud pilti, pabernukku, kuusekaunistust, paberist käevõru, krooni jne ära.

10. Ükskõik, mida vaja on, tuleb küsida emalt. Olgugi, et isa võib olla samas kõrval ja emal on parajasti sada muud asja pooleli. Ikka tuleb esmalt küsida emalt. Multikas isegi ju ütleb: ema teab kõike!Comments

 1. Väga mõnus ja humoorikas postitus!

  ReplyDelete
 2. Postitus on tõesti lõbus ja eks see nii olegi :D

  Nüüd on mööda, aga kas oled kursis ja oma poisile juba järgi käinud :)
  http://www.kul.ee/et/uudised/igale-eesti-vastsundinule-kingitakse-nuudsest-raamat-pisike-puu

  ReplyDelete
  Replies
  1. ei ole saanud seda raamatut, pole saanud raamatukogule pihta. Peaks minema käima esmaspäeval ära ja ehk saame veel selle aastanumbri sees raamatu kätte :)

   Delete

Post a Comment