Niisama juttu möödunud nädalast (349/365)

Kuhu see detsembrikuu kaob? Juba on käes neljas advent ja jõulud on ukse taga. Tavaliselt on see jõulude ootus ikka veniv periood, aga ilmselt on tõetera sees ütlemisel, et mida vanem sa oled, seda kiiremini aeg läheb. Veel viimased päevad ja ongi kogu aasta oodatud trall jälle läbi. Ja saab uusi jõule ootama hakata.

See nädal on meil juba päris jõululiselt möödunud. Vähemalt laste jaoks. Esmaspäeval käis Mareli lasteaiaga kohalikus rahvamajas talvetuba külastamas. Ma polnud isegi kuulnud, et sinna selline asi üles on seatud, aga lastele vist väga meeldis. Ma algul ei saanud üldse aru, kui Mareli rääkis, et tegid ühele lasteaia tädile lumesõda. Hiljem Eliisist pilte vaadates jagasin matsu välja.

Teisipäeval käisid nii lasteaia- kui koolilapsed jõulumaal Olustveres. Eriti meeldis neile leivategu ja loomad, keda sai vaadata. Mareli oleks vist sinna loomade juurde jäänudki, kui oleks lastud. Surmkindlalt olevat ta metssiga ka seal näinud, aga tegelikult oli olnud see hoopis väga paksuks läinud musta värvi kodusiga (oh, eks tal mingi peenem nimetus ka ole, aga tühja sellest) :D


Mõlemad tõid ühe kakukese koju ka maitsemiseks. Marek andis oma jao meile Priiduga kahepeale, aga Mareli tahtis enda omast ka ampsu saada. Täitsa head olid, kõige parem osa oli ikka peale pandud seemned.

Kolmapäeval oli jõululaat, millest kirjutasin ka siin pikemalt (LINK). Väga tore üritus oli.

Neljapäeval oli tegemistes tavalisem päev, aga jõulu meeleolu jätkumiseks tuli natuke lund maha. Ja Priidul hakkas puhkus ka. Nii et kodus sai remont veidi hoogsama sammu sisse.

Reedel oli Marelil lasteaias piparkookide küpsetamine. Uurisin küll, et kui palju nad siis neid seal küpsetasid, aga ega ta väga tahtnud sellest muljetada (mis Mareli kohta on vägagi imelik, sest ta muidu võib peenusteni ära seletada kõik, mida nägi ja tegi). Marek ütles vaid jutu peale, et ega need emad ei pea kõike teadma ja sellega jutt lõppes. Reedel sai ka Mareku ujumise ajal poest esimene sats toiduaineid osta jõululaua jaoks. Lapsed tahtsid Kass Arturi kooki teha ja ostsin selleks materjali valmis.

Nädalavahetus on möödunud veidi rahulikumalt. Marekul küll on jooksmist siin ja seal (laupäeval sünnipäeval käik ja täna teater), aga enamasti saanud veidi vabamalt võtta. Kui nüüd esmaspäevase peo ka ilusti üle elaks, võib vaheaeg alata ja jõuludele rohelise tule anda. Ehk veab meil ja pääseme ka kõigist viirustest, mis siin meil ümberringi lapsi maha murrab.


Comments