Päev kodust eemal ehk natuke arstil käiku ja maja lammutamist (353/365)

Käisime täna Margusega arsti juures. Perearsti polnudki kohal, aga kaalutud-mõõdetud-torgitud-toidetud sai laps ikka. Kaalu oli mõned grammid üle 9100, pikkust oli täpselt 70cm, süsti sai ühe korra ja teise vaktsiini (rota) sai söögina sisse. Lõpuks saime viimase rota kuuri ja hoiame pöidlad, et seekord saame veidi leebemalt selle üle elatud.Kuna arsti polnud, siis ei kontrollinud keegi, kas Marguse laiskus keeramisel on ok või mitte. Keerab ta seljalt kõhule küll, aga tõesti ainult siis, kui häda käes. Ju siis on laisk või ei leia midagi huvitavat selles tegevuses. Kui jaanuari alguseks see tegevus ei parane, siis helistame ja uurime üle arsti käest :) 

Silma kohta saime lõpuks soovituse silmaarsti juurde minna. Mingit salvi ikka ei kirjutatud, aga kuna ilmselt see pisarakanaliummistus ole (sünnist saati üks silm rähmatab), siis loodetavasti saab silmaarst meid aidata. Jääme ootama visiiti. 

Enne koju tulekut külastasin Türil paari poodi ka. Maximas pidin jälle peaaegu lubama endale, et rohkem ma sinna poodi ei lähe. Järjekorrad on teise poe otsa välja ja viiest kassast kaks töötavad. Kusjuures, mõlemas on mingi eriliselt aeglane müüja. Aga kui lõpuks kassani jõudsin ja müüja suutis mu tooted läbi lüüa, siis saime Margusega minema ka sealt. Märkisin ära ka ekraanil, et pikk järjekord. Loodan, et müüjal palk sellest ei vähene. Tean, et kui paned, et halb teenindus, siis pidavalt palka müüjal alandatama. 

Ostsin terve hunniku võimalikke koostisosi, mida mul võiks koogi tegemiseks vaja minna. Ma jõulude ajal ikka üritan üldjuhul midagi uut ja huvitavat lauale panna. Seekord lisaks Arturi koogile tahaks miskit kodujuustust teha. Mida täpselt, saate paari päeva jooksul teada. Hetkel ei tea ma seda ise ka  :D 

Kütet võtsin ka. Kütte hind oli 0,929 lausa. Sellise hinna eest läksin tanklasse hea meelega lausa. Isegi oli kahju, et paak täitsa tühi polnud ja ainult pool paaki sain osta. Praegu tulebki igal pool käies kütte hindasid vaadata ja kui sellise hinnaga pakutakse kütet, siis natuke jälle juurde sortsutada paaki. 

Ja siis oli koju sõit. Kodus kaua ei olnudki. Asjad kappi, Margusel kõht täis, veidi olesklemist ja siis läksime ema juurde. Priidu jätsime koju elutuba ehitama. No oleks siis ehitanud. Koju tulles avastasime, et oli teine hoopis vastupidist teinud ja põranda üles lõhkunud. No nii palju meie plaanis "teeme ajutise põranda ja suvel lõhume alles lahti". Ühesõnaga, mingi cm oli esialgsete mõõtmiste järgi kuhugi ära kadunud ja nüüd see ilmus välja ja esialgne ajutine plaan ei saa toimuma. 


See aga lükkab suure toa valmimise jälle edasi. Margusele ütlesin, et veel roomama hakata ei tohi. Peab ootama, kuni suur tuba valmis saab. Siis uhagu nii palju roomata, pöörata, veereda ja käputada, kui süda lustib :) 

PS! Ma tean, et täna peaks toidu teisipäev olema, aga need  postitused jätkuvad jaanuaris ;) 


Comments