Palju raha paari pükste eest? (340/365)

Ma väga raha teemal siin peatunud pole. Aga nüüd hetkeks peatun.Viimasel ajal FB gruppides riideid ostes-müües, olen aru saanud, et inimestel on ikka väga erinev arusaam korralikest riietest, odavast hinnast ja soodsatest pakkumistest. Või siis on minul kõigist teistest erinev arusaam.

Toon kohe näite ühest kogemusest. Oli postitus (ilma pildita), et väikse raha eest ära anda paar kotitäit lasteriideid. Suurused olid juurde märgitud ja paari sõnaga, mis sees on. Suurused sobisid, seega uurisin, et mis see väike raha on. Tuli vastuseks 30 euri. Pluss veel postikulu. Ja ühtegi pilti ei saada ka. Mul pidi suu lahti vajuma. Tänasin info eest ja viisakalt ütlesin, et ei ole huvi osta.

Eks hinnad paneb igaüks ise ja see ongi müüja enda asi, aga mingit väga head diili ma küll selles ei näe, kui ma pean poole nädala toiduraha andma asjade eest, millest ei saa isegi mitte üht pilti. Samas kõrval müüb teine inimene sama hinna eest või isegi odavamalt veidi vähem, aga koos piltidega, riideid.

Kui palju üldse võiks üks kasutatud laste riideese maksta? Räägime siis lasteaiaealisest lapsest ja riietest, mida laps kannaks lasteaias toas trööbeldamiseks. Mis summas te asju vaatate? Ma ilmselt olen suhteliselt koi, aga üle 2 euro välja ei käi. Eriti, kui tegu on veel postiga saatmisega. Ja postiga ma üldse ükshaaval asju ei osta, sest postikulu on tavaliselt kallim, kui ese ise.

Nii ma tihti vaatan neid kuulutusi, aga ostmiseni ei jõuagi. Lihtsalt postikulu on ikka päris suur summa mida juurde maksta. Ma pigen loodan õnnele, et ehk veab oma lemmik kaltsukaid külastades ja enamasti veabki.

Näiteks selle nädala alguses käisin kiirelt kaltsukas enne hambaarsti külastust. Ostsin Margusele kaks paari pükse ja ühe body. Kokku 90 senti. Lisaks Marelile ühe kleidi, mis hetkel veidikene suur, aga väga ilus ja viisakas pidudele selga panna. Kaks eurot. Kui ma oleks samad asjad FB kaudu või mujalt interneti kaudu ja postiga saatmise teel ostnud, siis oleks neile vähemalt nelja asja peale 2,79 juurde tulnud hinnale. Mis on enamvähem sama summa, mis ma kokku tasusin asjade eest.
Selline kleit oli, ainult teise mustriga (tähtedega) ja vööd polnud peal :) 
Teine lugu on muidugi korralike peoriiete, kombekate, jopede jms. Siis ma olen veidi rohkem nõus maksma, aga samuti mitte väga palju. Õde on minuga pidevalt hädas, sest leiab soodsa hinnaga mu lastele asju netist ja ma peaaegu kunagi ei taha vedu võtta ostmisega :D :D Aga vahel ma ikka õnnestub mind ära ka moosida, kui ma heas tujus olen :)

Comments