Piimasegu emmedele (341/365)

Mõni aeg tagasi kirjutas mulle tore Jane. Ta uuris, kas me tahaks katsetada Nuppi beebi piimasegu või imetavatele emadele ja rasedatele mõeldud piimasegu. Kuna Margus on puhtalt rinnapiima peal, siis beebide piimasegu me katsetada kahjuks ei saa, aga sellest emmede piimast olin küll väga huvitatud. Kuna Marguse gaasivalude tõttu ma pärispiima juua ei saa, siis ootasin huviga, kas see aseaine võiks olla minu jaoks väljapääs, sest millegi pärast piim isutab mind viimasel ajal päris hullusti (keelatud asjad ongi vist ahvatlevamad). 

Nuppi  puhul on tegu piimasegudega, mida toodetakse kvaliteetsest Eesti piimast. Kui kedagi huvitavad lastele mõeldud piimasegud, siis nendest võite lugeda Nuppi lehelt (LINK). Emapiima kohta aga kirjutan teile veidi täpsemalt. Tegu on piimaseguga, kuhu on lisatud vitamiine ja igasugu vajalikke aineid, mida rasedal kui ka imetaval emal on väga vaja. Ikka selleks, et kehal jätkuks toitaineid nii beebile jagamiseks kui ka endale. 

Täpsemalt on piimasegus: 
 • Vitamiinid ja mineraalained, mis täidavad ema organismi kasvava vajaduse ja toetavad loote arengut.
 • Oomega-3 rasvhape (DHA), mis toetab lapse aju ja nägemiselundite arengut.
 • Probiootikumid (bifidusbaketid), mis stimuleerivad soolestiku mikroflooras heade bakterite kasvu ja on vajalikud lapse immuunsüsteemi tugevdamiseks. 
 • Foolhape, mis tagab loote närvisüsteemi funktionaalse terviklikkuse, optimeerib rakkude kasvu ja jagunemise protsesse ning on oluline komponent raseduse vältel, et vähendada sündimata lapsel neuraaltoru defekti riski.

Imetamise puhul, lisaks vajalike vitamiinide saamisele, aitab see piim suurendada rinnapiima kogust ja selle koostist. Jooma peaks ühe portsu (ehk 200ml valmistoodangut) päevas. Mõeldud on ta joomiseks täpselt nagu päris piim - söögi kõrvale või niisama vahepalaks.

Ootused on mul päris kõrged piimale. Kavatsen seda kaks pakki (ühest pakist peaks saama 11 päeva) ära juua järjest päevadel ja siis annan teada, kas ja kuidas piima joomine on mulle või Margusele mõjunud on.  Esimese portsu jõin täna ära. Esmamulje on palju tõotav. Päris piima maitse tal kindlasti ei ole. Esiteks juba seetõttu, et piima eelistan külmkapi külmana juua, aga see on pigem soe ikka. Samas vastik ja vastumeelne ta ka pole. Eks 22 päeva pärast annan teada, mida pärast kuuri läbimist asjast arvan :)

Comments

 1. Mina olen kasutanud Nupi sarja.Pakkusin oma lapsele ja see meeldiks talle .Soovitan soojalt seda Eesti toodetega.Eesti asjad on üldse head !Ja Eesti kosmeetika on samuti väga hea.
  http://maculagirl.blogspot.com/2015/12/the-plum-sensation-morning-after.html
  http://maculagirl.blogspot.com.ee/2015/11/whats-new-in-cosmetics.html

  ReplyDelete

Post a Comment