Täiesti arusaamatu - poliitika teemal (320/365)

Olen varemgi öelnud, et poliitika pole minu teema ja väga sõna ma sel teemal ei võta. Aga jälle on olukord, millest ma aru ei saa ja ma kohe pean ennast tühjaks kirjutama. Ilmselt saate juba aru, et jutt käib keskerakonna kongressist ja esimehe valimistest.

Ma ei ole üldse keskerakonna fänn. Ma isegi ei süvene nende ideoloogiasse nii kaua, kui nende esimees on Savisaar. Minu jaoks on see tüüp lihtsalt igas mõttes vastik. Minu meelest on enamus inimesi aru saanud, et ta on mingi Putini sabarakk ja ilmselgelt eelistaks, et Eesti oleks Venemaa osa (või vähemalt mõjutatud tugevalt venemeelsest suhtumisest).

Siis, kui Savisaar vahepeal haiglas oli, siis ma tundsin muidugi inimesele kaasa, et nii jube haigus kallal. Samas teisalt lootsin, et ehk nüüd saab vanamees aru, et oleks aeg poliitikast kõrvale astuda ja anda asi üle noorematele. Simson oli minu jaoks juba siis täiesti normaalne kandidaat ja tekkis isegi võimalus, et EHK saaks keskerakonnast veel asja. EHK ma isegi kaaluks nende poolt hääletamist.

Nii et kui nüüd kongressil hääletamiseks läks, siis hoidsin toimuval silma peal. Hoidsin Simsonile pöialt ja eeldasin, et normaalse mõistusega inimesed hääletaksidki ju tema poolt. Aga näed, eksisin. Tuli välja, et ikka on veel neid, kes Savisaare poole hoiavad. Priit arvas, et ju need kõik kinni makstud ole. Normaalne inimene ju ei hääletaks Savisaare poolt.

Vaatasin, et Reikop vist ka ei olnud väga tulemuste üle rõõmus. Ringvaates viskas ikka pidevalt väga sapiseid repliike vahele, kui rääkis Karilaidiga. Täitsa koomiline oli lausa vaadata. Küll veidi vähem, kuid siiski negatiivse alatooniga (vähemalt minu meelest) peenestati hommikul terevisioonis Ivanovat. Mõlemad jätsid vastamata küsimusele, kas nad pooldavad, et Simson jätkaks fraktsioonijuhina. Põiklesid üht ja teistpidi, aga vastust sellele küsimusele ei saanud.

Aga oh well, las see keskerakond siis püsib veel elus oma penskaritest venelaste (või venemeelsete) hääletajate peal. Üks hetk paraku elu sekkub vahele ja saavad otsa need hääletajad või esimees ise. Ja EHK siis saab Eesti (või vähemalt mina) juurde ühe erakonna, mida võiks valimistel üldse kaaluda.


Comments