Teine jõulupüha - söömingud hakkavad vist vaikselt ajudele :D (363/365)

Ma olen vist veidike nende pühadega mõistust kaotamas. Täna oli kolmas päev, kus on palju niisama istutud, näksitud üht, teist ja kolmandat ja siis veel niisama istutud ja söödud. Kui pärastlõunal ema juures sugulased ära saatsime, siis sättisime meie lastega ka kodu poole. Mõtlesin, et äkki püüan natuke tegusam olla ka mõni päev. Näiteks veidi koristada või nõusid pesta. No mida iganes peaasi, et ei istu ja söö jälle.

Koju sõites jäi Margus hälli magama. Seega lükkasin käru välja, tõstsin ta sinna ja lasin tal rahus edasi magada. Kuna monitori ma tuua ei viitsinud, siis mõtlesin õues veidi toimetada. Tuul ei tundunud esialgu väga hull. Proovisin väheke lõket teha. Selle peale selgus, et ikka on liiga kõva tuul ja ei hakanud seal väga üritama, et lõke pikemalt põlema jääks. Papid põlesid ära ja rohkem väga lõkkest asja ei olnud. 

Mõtlesin, et mida siis teha õues. Riisuda midagi väga polnud. Vaatasin meie hooleta jäetud aiamaad ja kuna hark jäi ka poolkogemata näppu, siis läksin aiamaad kaevama. Ise naersin, et ei tea, kumb nüüd rohkem segi on, kas mina või ilm, et ma teisel jõulupühal aiamaad kaevama hakkan. 

Mõtlesin, et kaevan kuni Margus üles ärkab. Ei tahtnud see Margus ärgata. Jõudsin juba poole peale põlluga ja ikka kutt magas sügavalt. Isegi ei liigutanud ennast. Õues hakkas juba hämarduma. Mõtlesin, et kaevan siis nii kaua, kuni päris hämaraks läheb või kui Margus ärkab. Endaga kokku lepitud ja nii ma edasi kaevasingi. 

Lõpuks oli juba nii pime, et enam väga ei näinud, kas kaevan aiamaad või kõrvalt muru :D Siis andsin alla ja tulin tulema aimaalt. Teha jäi veel ainult kurgimaa (mis on mini-kasvuhoone all) ja hästi natukene kapsamaast. 

Lõpetamise hetkel Margus ikka veel magas. Magab praegugi, kuigi olen juba üle poole tunni toas olnud. sai üle paari päeva õue magama ja nüüd võttis sellest ikka viimast. 

Endal on juba praegu päris kange olemine. Ei taha teada, kuidas homme keha reageerib sellele, et sai täna üle pikema aja päris pikalt ja korralikult füüsilist koormust. Aga vähemalt sai aiamaa peaaegu tervenisti enne talve kaevatud (parem hilja, kui mitte kunagi) ja paar koogitükki said ka välja lunastatud :) 


Comments