Torm (333/365)

Nüüdseks on juba nii pikalt tormanud õues, et ei mäletagi enam, millal see tuuline periood hakkas. Nüüd viimased kaks ööd on meil puhta hull see lugu olnud ja ilmselt on need ka kaks kõige kõvema tuulega ööd meie jaoks üldse siin majas elades. Hommikul koeri söötmas käies vaatasin üle, et mida siis torm korda on saatnud.

Esimese asjana märkasin, et üks puu oli ära murdnud. Meie õnneks oli plaan see puu nagunii maha võtta. Puu asus ka sellises kohas, et kahju ta oma murdumisega ei tekitanud.


Tuul on ka meie kõrvalhoone (mis nagunii pooleldi lagunenud ja ootab lammutamist) katuse minema lennutanud suures osas. Muidu nagu ka kahju pole, aga just täpselt selle nurga all on meil vihmavarjus kütteklotsid. Nii et tore tore :D 


Kõik, mis oli seotud kile või koormakattega, said ikka meeletu kahju. Kõik õues olevad puuriidad, mis olid kaetud ühe või teisega, on vihma käes. Kile on lihtsalt puruks rebenenud, koormakatted pealt lennanud või tuuseldavad veel kuidagi ühest nurgast kinnitatuna tuule haardes. Ja kui kasvuhoone katuse osa oli meil juba ühe eelneva tuule käigus suurt kahju saanud, siis nüüd on olukord ikka puhta trööstitu :(

Midagi (vist) päris minema lennanud pole, et tagasi tuua/panna ei saaks. Aga torm pole veel läbi, nii et kes teab. Seekord isegi prügikast on truult oma koha peal. Tavaliselt on suurema tuulega prügikast esimene, mis ringi hakkab liikuma või lihtsalt kaanega paugutama.

Aga kokkuvõttes on torm siiani suhteliselt normaalselt üle elatud. Ja mis kõige tähtsam - vaip, mis mul õues "kuivab", on siiani alles :D


Comments

 1. Sellised päevad panevad alati mõtlema, et me unustame, kui vähe meist endast sõltub. Tuleb mingi pisike paaripävane tuul ja võib su mitme päeva-nädala-kuu töö lihtsalt ära rikkuda. No ma näiteks tean, kui kaua meil kasvuhoone ehitamisega aega läks (ja ma ei arvuta seda aega sellest, kui mul esimest korda mõte tuli :P ). No ja kui tuul kõik maha võtab, siis on kurb küll. Kusjuures meil õnneks kasvuhoone veel kannatada pole saanud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. jah, alati sellise tuulega käib peast läbi, et peaasi, et katus pea kohale jääks, puu auto peale ei kukuks, aknad terveks jääks jms.

   Kasvuhoone meil esimest aastat püsti ja selle kohta saime juba varem aru, et kile meie tuulepealsele maale ei sobi. Ikka vajamingi plastikust variant sinna kevadel vaadata. Siis ehk püsib veidi kauem kui üks hooaeg :)

   Delete

Post a Comment