DIY lastele: kodustest vahenditest luup ja telefon

Mu ema kinkis Marekule mingi aeg ühe huvitava raamatute sarja, kus sees erinevaid meisterdusi. Lapsed on nendest aegamööda mõningaid katseid ja asju teinud. Täna mõtlesin jagada, millised asjad täna meil valmisid. Mõlemad meisterdused on pärit sarja "nooruk avastab maailma" raamatust "välgatus ja kärgatus - katseid heli ja valgusega".

Marek alustas luubi tegemisega. Tegemiseks läks vaja ainult papitükki, läbipaistvat teipi ja tilgakest vett. Papitükile tuli auk sisse lõigata, sinna augule teip peale panna ja siis vett teibile tilgutada. Ja läbi selle veetilga vaadata oli sama kui läbi luubi vaadata. Mina ise ei olnud üldse teadlik, et nii luupi teha saab. Ja täitsa töötas ka.

Mareli projektiks sai telefon. Vaja jällegi väga vähe asju - 3m peenem nöör/niit ja kaks topsi. Meil topse polnud, Mareli lõikas vetsupaberi rullide otstesse augule katted ette ja teipis kinni. Seega said meie jutu- ja kuulamise otsad veidi kitsavõitu. Nöörina kasutasime tugevamat niiti. Sellist telefoni olen ka ise lapsena teinud.

Selle telefoni juures on ainuke kehv asi see, et kuna nad on sellega nüüd pool päeva mänginud ja nad pole väga usinad rulli kerijad, siis olen selle aja jooksul juba pidanud korra niiti vahetama, sest see oli nii jubedalt sõlmes. Ka praegu on see sõlmes ja seetõttu jälle mäng toppama jäi. Aga lubasin hiljemalt hommikul selle uuesti ära vahetada.


Comments