Internetist ostmine ja sisetunne

Internetist asjade ostmine võib minna väga libedalt, aga aegajalt on ikka mõni tõrvatilk potis, mis meenutab, kui lihtsalt võib inimene tegelikult oma rahast ilma jääda. 

Eile jäi silma üks kombekas Marelile Facebooki grupis. Hind oli ka väga soodne. Paar lisaküsimust ja pidingi juba ära ostma. Siis aga hakkas asi väga imelikuks minema. Esiteks ei andnud tükk aega müüja oma konto andmeid. Mõtlesin juba loobuda, aga lõpuks ta ikka suutis konto numbri kirja panna.

Küsisin igaksjuhuks, et kas tal veel mulle sobivat mõõtu riideid on pakkuda. Pakkus mõned üksikud asjad ja rohkem ei pidavat olema. Kuna need ei sobinud, siis ütlesin, et maksan ära. Kaks sekundit enne makse kinnitamist saatis ta mulle ühe teise kombeka pildi. See oli nii ilus, et tahtsin seda ka. Küsisin hinda, ei vastanud. 10 minutit ei vastanud. Pakkusin siis ise hinda. Seepeale tuli kiri, et see juba müüdud. Mida sa siis üldse pakud eks?! 

No olgu. Hakkasin siis uuesti panka sisse logima, aga südame alt oli ikka selline kahtlane tunne. Aga kuna lubasin osta, siis hakkasin makset tegema. Tuli välja, et konto number on vigane. 

Lõpuks ütlesin müüjale, et ma ikkagi loobun sellest esimesest kombekast ka. Endal oli küll väga paha tunne, sest väga nõme on, kui nii ostjad alt ära hüppavad. Aga see vastus mis sealt tuli. 

Kaks minutit hiljem vastab müüja mulle, et sellest pole midagi, see kombekas ongi juba müüdud???? Mis mõttes? Kahe minutiga sai järsku tehingu tehtud, aga mulle ei saanud 10 minutiga ka vastatud enne? 

Ühesõnaga tänasin enda sisetunnet, et asjast loobusin, sest ka täna on see inimene mitmesse gruppi üles pannud sama kombeka pildi, mis juba eile olevat müüdud olnud. 

Ühe paha kogemuse olen veel lähiajal saanud. Võitsin Osta.ee-s koomiksite oksjoni väga odavalt ja pagana müüja ei pane teele mu pakki. Marek on nii kurb, sest ta meil suur koomiksite fänn. Pean ikka minema poest ostma talle uue kogumiku, sest kodus olevad on juba sada korda läbi loetud. Õnneks maksin deposiidiga ja saan raha tagasi. Enam ilma sellega ei julgegi osta sealt (õnneks Mareli suuskade eest, mis talle täna ostsin sealt, maksin ka deposiidiga). 


Comments

 1. Ma ka vahel kardan osta ja siis teen enne kiire googel otsingu müüja nimega vahel tuleb päris palju nii välja, loodan, et seal grupis pildid all andsid ka teada, et eile oli ju kombe müüdud, siis teised vähemalt hoiatatud.
  Ostas teen alati deposiidiga ja kui asja pole õige aja jooksul saanud ja müüja pole ka ühendust võtnud, siis anna sellest kohe ostale teada, soovitan ka sul teha, kuna ostas reeglid ja kui müüja ei väljasta kaupa, siis teevad talle trahvi, mis on õige ka.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, tegin pretensiooni ja saan raha tagasi :) Oli küll väga väike summa, aga siiski.

   Delete

Post a Comment