Kodused tegevused 20.01.2016

"Kodused tegevused" on kolmapäevane postitustesari, kus märgin üles enamvähem kõik, mida selle päevaga olen jõudnud ära teha või tegemata jätta.

***

Kuna selle nädala kolmapäev oli üks kummaline kolmapäev, siis teen selle nädala postituse natuke teistmoodi. Ei mäleta enam täpselt, mida mis ajal tehtud sai. Seega panen kirja eesmärgid, mida tahtsin päevaga ära teha ja kirjutan juurde, kuidas asi tegelikult välja kukkus. 
 • Pesta vähemalt üks masinatäis pesu - Tehtud! Sain isegi kaks masinatäit pestud. 
 • Koristada köök ära - päris linnukest siia ette panna ei saa. Kuna Margus oli üpriski jonn ja viril, siis nõud sain ära pesta, aga sellega koristus ka piirdus. 
 • Kõndida vähemalt 5 km - tehtud ja rohkemgi veel. Käisin lausa kaks korda kõndimas. Kõndimisega on kohe mitu lugu rääkida. Esiteks jooksis mu nina eest (max 10m kauguselt) mööda kitsekari. Kuigi mul oli fotokas kaasas, siis kuni ma ehmatusest toibusin ja kaamera järgi haarasin, selle tööle sain ja pildistama hakkasin, olid kitsed juba päris kaugel. Aga ma vist pole oma elu jooksul nii lähedalt nii mitut kitse kunagi näinud. Teist korda kõndima minnes tirisin prügikasti tee otsa. Me prügikast on suhteliselt suur, see oli asju täis muidugi. Selle tee otsa tirimine on iseenesest juba päris raske (arvestades, et meil on väga konarlik maapind ja prügikasti rattad ei ole sellise teejaoks mõeldud), aga meil on tee ka lükkamata. Ja muidugi Margus oli ka käruga kaasas. Nii et võite ette kujutada, kuidas ma kõhuga vankrit lükkasin ja prügikasti enda järel tirisin. Kohale jõudes tee otsa oli tunne, et olin teinud just oma raskeima trenni. 
 • Marekule öökooli jaoks asjad valmis panna - feil suuremas osas. Magamiskoti sain välja otsitud. Madratsit käisin ema juurest otsimas ja võtsin vale :D Seega ei saanud ka see asi tehtud. Aga õnneks on öökool alles neljapäeva õhtul, nii et terve päev veel aega kott kokku pana. 
 • Teha korralikult toitumiskava järgi toitu - täielikult täidetud. Pean veel lisama, et õhtusöök oli lihtsalt megahea! Tatar ja hakkliha kooslus on üldse mulle väga meelepärane, aga see sibul ja paprika seal sees.... mmmmm. Oleks mul hakkliha kapis veel, siis teeks täna õhtuks ka. 
 • Teine kõrvits ära tükeldada - ei jõudnud. Aga kuna täna ja homme keeta nagunii ei jõua, siis jätangi järgmisesse nädalasse. 
 • Marek koolist ära tuua - toodud :D Kolmapäeviti on neil suusatamine ja suuskadega bussiga koju tulla ma tal veel ei laseks. Nägin kuidas ta koolimajja sisse nendega läks ja sellest piisas, et mu nii mõnigi närvirakk andis otsad. Koju jõudes vahetas kohe Marek saapad ja läks suusatama. Üks spordiala (peale rattasõidu ja ujumise), mis talle pisikesest saati on väga meeldinud. Nüüd sai talle korralikud suusasaapaga suusad ka muretsetud (eelmised olid sellised, mis tavasaapaga sai kasutada).


 • Puud tuppa - pooleldi tehtud. Oleks tahtnud rohkem, aga Margus hakkas nutma juba (puid tõin peale kõndimast tulekut). 
 • Poest pakk ära tuua - tehtud! Meil pood ka postipunkt. Seega sai üheaegselt koertele söök ära osta ja paki välja võtta. Marelile tuli kleit Hiinast (ma polnud mingite retuuside suurusega rahul ja siis nad pakkusid raha selle eest tagasi, aga kuna mul Paypali pole, siis pakkusin välja, et saatku megaodavalt mõni hilp, mida tahan. Olid nõus ja Mareli valis endale siis ühe kleidi). 
 • Magamistoas kord majja luua - ei jõudnud. Natuke hakkasin tegelema sellega, aga kogu aeg segas miski vahele. Ausõna, nädalavahetusel lappan need karbid läbi ja panen kõik oma õigele kohale ära kappidesse :) 
 •  Marelile maalt suusad ära tuua - toodud. Ta peab leppima veel nende tavalise saapa külge pandavate suuskadega, aga hoian silma peal erinevates kohtades pakkumistel ja ehk veab, ning saab talle ka miskit paremat :) Aga ta nii väga suur suusafänn pole, kui Marek. Ta pigem möllab niisama lumes. 
Väiksed sõbrad, kes pool teed kaasa lendasid meiega 

öö või päev? 


Comments

 1. Wow, need kitsed.. see võis küll väga võimas vaatepilt olla! Olen ise ka oma kodu lähedal (ei ela üldse mitte maal, vaid lihtsalt linnapiiril elurajoonis looduskaunis kohas) mitu korda kitse päris lähedalt näinud, aga üle kahe korraga küll mitte. Sellised asjad teevad alati tuju nii heaks. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. see vaatepilt oli ikka ülim. Oleks veidi varem paremale vaadanud, siis oleks ilmselt ülihead võtted saanud, aga mul ju vaja ikka jalutada omas maailmas :D

   Delete

Post a Comment