Kodused tegevused 6.01.2016

"Kodused tegevused" on kolmapäevane postitustesari, kus märgin üles enamvähem kõik, mida selle päevaga olen jõudnud ära teha või tegemata jätta.

***

Tänane hommik algas vara, liiga vara.. Kuna Priidu bussiaeg nihkus varasemaks veerand tunni võrra, siis hakkab meil kõigil hommik veelgi varem. Laste koha pealt pean mõtlema koolinädalaks mingi muu süsteemi välja ja äkki ikka hakkama bussi jälle kasutama. Kuidagi ei tahaks neid hommikul nii varakult kooli/lasteaeda viia. 

Tegelikult täna sain veel kaua magada, sest järgmisest nädalast on vaja lapsi ka äratada ja siis pean veelgi varem ärkama, nii 5.30 ajal kindlasti, kui mitte veel varem. Ja see tähendab, et ka Margus peab minuga koos nii vara ärkama. Tal läks aastavahetusega veidi unerežiim paigast ja armastab pea südaööni mind üleval olemisega kiusata, seega unetunde just palju mulle antud perioodil ei jagata. Ärge siis imestage, kui vahel siin villast panen :D 

Ahjaa, teemasse tagasi. Ärkasin üles koos Margusega. Tahtis teine süüa, aga ei andnud. Oleks ju kohe siis magama tagasi vajunud, aga mul oli vaja, et ta üleval püsiks, kuni Priidu tööle minekuni. Seega võtsin ta sülle, käisime koos pesime hambad ära. Lisaks arendasin oskusi ühe käega nägu pesta ja pesumasinat täita. Tulid mõlemad täitsa hästi välja. 

Seejärel tegime Marguse hommikused "iluprotseduurid" ja nähes, et laps piisavalt ärkvel juba, andsin natuke süüa ka. Ei tahtnudki väga. Kardan, et mõni vill suhu ka tulnud (näha küll pole, aga ega siis viiekuune kaua omale suhu lase vaadata), sest hetkel soe toit väga kaubaks ei lähe ja olen andnud talle natuke jahedat puuviljapüreed. See sobib veidi paremini. 

Siis panime juba riidesse ja saatsime Priidu tööle. Tuppa tagasi jõudes Margus magas edasi ilusti. Jätsin ta esikusse magama. Hetkel suure külmaga hoiame esiku ja köögi vahelist ust kinni ja seega seal oma 5 kraadi kindlasti jahedam, kui toas. Ise tulin tuppa, et arvutis üks ring ära teha :) Enne aga korjasin veel kuivad pesud ära, et masina töö lõppedes kohe uued kuivama saaks panna. 

Tänaseks ei olnud mul hommikul erilisi plaane. Peale selle, et pidime maale minema õe kaksikute sünnipäeva tähistama (hip-hip-hurraa värsketele kahestele!) ja sellega seoses oma esimene patupäev söömises ka ära kasutada. Ühesõnaga mõtlesingi hommikul niisama lebotada kuni lapsed magavad. Kui ärkavad, siis neile söök valmis teha ja mingi aja pärast juba maale ära ronida. Endale süüa teha polnud plaanis. Mõtlesin mingi aeg kiirelt endale ühe Nuppi joogi teha enne, kui kuhugi minek.  

Aga plaanid väga ei lähe nii, nagu mina tahan. Millal enne on läinud? :D Seega jäi arvutis passimine suhteliselt lühiajaliseks ja hakkasin hoopis enda magamistuba koristama. Deem, pidin ma tule põlema panema ja seda segadust nägema :D 

Sain umbes pool tundi koristada ja siis tuli päästjakellana Marguse jorin. Tõin kuti tuppa, võtsime riidest lahti ja hakkasime süüa tegema. Enne panin veel magamistoas küünlad põlema :) Mulle meeldib ikka ajaviiteks neid põletada. 

Tegin prooviks Margusele putru. Endale tegin joogi ka juba ära. Kõht hakkaski vaikselt tunda andma juba. Tegin seekord Nuppi emapiima koos kakaoga. Selle õige mõru kakaoga ikka. Panin pool lusikat ja andis nii mõnusa kergelt mõru maitse joogile juurde. Jook ise on pigem magusapoolne muidu. Ideaalne alternatiiv kakaole. 

Kui mul jook joodud, läksime Margust söötma. Ei sobinud talle see puder. Ju polnud õige päev selle jaoks. Peale paari välja puristatud ampsu panin kausi ära ja andsin rinda. Seda vähemalt sai oma 3 minutit korralikult söödud enne, kui vingerdaja ussike jälle sisse kargas ja oli vaja lollusi tegema hakata. Tundub, et haigusepisik on meie majast lahkumas (kui väike jorin, ilmselt täppide sügelusest, välja arvata). 

Mis aga selle haigusega Margusele külge hakkas, on see, et ta ei taha enam üldse üksi toimetada. Seega ei anna tema ärkvel oleku ajal väga suurt midagi teha või siis peab kaasnema sellega suur tsirkuse tegemine (nagu näiteks eile süüa tegin - pliidil tõstsin lihatükke ümber ja samal ajal laulsin ja tantsisin, et laps rahulik oleks lamamistoolis). Ühesõnaga siis Margus andis ka märku, et täna me ei raba tööd teha, vaid võtame vabalt. Mis tähendab muidugi temaga tegelemist. Kuulasin sõna.


Kui uus uneaeg peale tuli, siis ajasin veel magavad suuremad lapsed üles, panime riide ja läksime sünnipäevale. Seal olime kuni saime Priidu ka bussi pealt kaasa võtta ja koju suunduda.

Koju minnes oli kõht kõigil (peale Priidu :D) täis ja söögitegemisega tegelema ei pidanud. Panin pesud kuivama ja läksin juba häälekalt märku andva Marguse juurde. Kuna kell oli suhteliselt palju, siis juba veidi aja pärast hakkasime magama sättima. Lootsin, et ehk Margus hakkab tagasi tavareziimi oma unedega minema (aastavahetuse üleval istumine lõi kõik paigast ära) ja jääb ilusti kaheksa aeg magama kohe ööunne. Läks õnneks ja koos temaga vajusin ka mina. Tuleb välja puhata, et homme natuke asjalikum olla :)Comments