Mida teha suureks jäänud riietega?

Mitte, et ma oleks praeguseks nii palju üldse alla võtnud, et saaks suureks jäänud riideid omada, aga juba tulevikule positiivsetes toonides mõeldes teen juttu sellest, et mida teha suureks jäänud riietega?

Mu senised kogemused on olnud, et kulunumad olen ära andnud ja korralikumad alles hoidnud. Siiani olen ühtpidi tänanud jumalat, et olen alles hoidnud (sest neid on jälle vaja läinud) ja teistpidi kirunud ennast. Sest kui pole riideid, kuhu suuremana sisse mahtuda, siis tuleb see jalahoop kiiremini, et end jälle käsile võtta.

Seega, seekord ma mõtlesin, et olen nii tubli ja annan ära või müün maha kõik, mis suureks on jäänud. Ilma ühegi erandita. Siis ei jää kappi ka seda "paksu aja" aurat ja pole kuhugi tagasi laskuda. Ei ole nö kummi venitamise võimalust.

Alustasin vaikselt juba kapi koristust ka praegu parajate riiete seas. Asjad, mille suhtes olen enam kui kindel, et ma neid järgneva kahe kuu jooksul ei kanna, eemaldan kapist. Kui ka neid kahe kuu pärast oleks vaja, on nad ju mulle juba suured! Kohe kindlasti :D Ja kui ei ole, siis saab süüdistada ainult enda laiskust.

Lisaks sellele, et ma olen hoidnud alles kõik suureks jäänud riided, hoian ma kiivalt alles ka väikseks jäänud riided. Võtsin end ka selle suhtes lõpuks kokku ja hakkasin ka neid kriitilisema pilguga üle vaatama. Ei ole mõtet mitut karbitäit "kui ma sale olen" riideid kodus hoida. No paar motiveerivat komplekti on ok, aga mitte pool pööningutäit :D Pealegi, kui kord sale olen, siis kindlasti annan need asjad ära, sest tahan uusi ja paremaid riideid.

Ühesõnaga olen terve hommikupooliku riideid lapanud ja proovinud, siis mõelnud mis kuhu hunniku panna (parajad asjad; väiksed asjad, mida ma ikka alles hoian- enamuses trenniriided; asjad, mida ära annan; asjad, mis müüki lähevad), pildistanud ja pilte lisanud müügiks FB gruppi. Juba päris mitu asja on omale uue omaniku ka leidnud. Kahju pole grammi võrdki, sest nii koguneb jälle eurosid, et uus tuur kaltsukasse ette võtta :D

Mida teie teete riietega, mis on teile väikseks/suureks jäänud või lihtsalt enam kohta teie kapis ei oma? 

Comments

 1. Kus grupis sa neid riideid müüd? :)

  ReplyDelete
 2. Mina müüsin Viljandi Sahtlis ja päris hästi osteti :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen vist liiga mugav, et kuhugi viima hakata. Ja no ma ka pigem kopikate eest müün. Kas sinna nii odavaid asju ei tahetakski :D

   Delete
  2. Mida odavam, seda paremini läks (mina müüsin ka 1-10 euroga umbes) Joped ja uued jalanõud olid vähe kallimalt müügis.
   Teenisin peaaegu 100.-, endalegi üllatus :)

   Delete
  3. No siis said küll jah päris hästi. Ma ise praegu olen netis müünud ja mõned kümned eurod on ikka tiksunud. Viimased asjad on nüüd seisma jäänud, peakski hinda jälle alla laskma :)

   Delete
 3. ma olen viimased viis aastat samas suuruses püsinud (no suur suurus ikka). neid riideid on muidugi ka, mis enam ei meeldi või ei istu nii hästi nagu mulle meeldiks. need jagan sama suurtele ära

  ReplyDelete
  Replies
  1. on hea, kui on keegi samas suuuruses, kellele ära "sokutada". Meil on nö suure pere (ehk minu poolse pere) raames üks kindel pere, kellele viime kõik asjad, mida tahame ära anda. Üks paljulapseline pere. Nemad võtavad välja, mis neile sobivad ja annavad omakorda edasi.

   Delete
 4. Ma korjan aeg-ajalt paki kokku (korralikud laste väikseks jäänud riided ja mänguasjad, enda ebavajalikud riided-asjad) ja saadan Smartpostiga heategevuseks (praegu on nende partner MTÜ aarete Laegas, info siin http://uus.smartpost.ee/uudised/470-smartposti-uus-koostoopartner-on-aarete-laegas ). Jah see paki saatmine maksab ükskõik mis suuruses kapi puhul sümboolsed 1 eurot, kuid ma saan ka aru, et sellega nad üritavad vältida enda nn prügikastiks muutumist. Mulle see süsteem sobib just asjade puhul, mida ma ei raatsi ära visata, kuid pole ka kedagi, kellele edasi anda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Polnud kuulnudki sellisest võimalusest. Seda peaks tunduvalt rohkem reklaamima, sest pidevalt on postitusi, et ei teata, kuhu oma korralikke asju anda/saata, et läheksid ikka abivajajatele kasutamiseks.

   Delete

Post a Comment