Mis külm? Kus külm?

Pool Facebook´i on täis postitusi, kui külm igalpool on. Kellel õues, kellel toas. Lugesin Malluka postitust ka (LINK) hommikul, et neil oli vetsus olnud ainult 9 kraadi. Siin kohal võin mina potil käia soojas toas ja lugeda iga sendi, mis maja soojustamisele on kulutatud, asja ette läinuks.

Mina magasin terve öö ilma tekita. Nii palav oli. Ärgates  ja kööki minnes kraadiklaasi vaadates naeratas sealt vastu ilus 23 kraadi sooja. Ja köögis on kindlasti vähem kraade kui meie või laste toas. Margus siputab mu kõrval voodi peal lühikese varrukaga bodyga ja isegi sokke pole jalas. Ise olen särgiga ja pigem on tahtmine seegi seljast võtta, kui midagi peale panna.

See pole üldse eputamiseks siia kirjutatud, vaid tõestuseks. Ka mulle endale, et selle väga suure summa eurode matmine soojustamisesse tasus end ära. Minusugusele koile on selliseid tõestusi vaja, sest muidu ikka kaalud, kas seda või teist ikka nüüd oli vaja osta :D

Muidugi regulaarselt ahjude kütmine on ka väga suur faktor asja juures, aga siiski. Ei ole nii, et õhtul kütad ja hommikuks on hundilaut. Ka praegu, kui õues on sama palju kraade miinuseid, kui meil toas plusse :) Kusjuures põrandad ja laed on meil ju veel soojustamata. Nii et võib loota, et tulevikus on meil veelgi pikemalt soe ja väheneb küttepuude peale kuluv raha ka :)Comments

 1. No raske uskuda. Kui, siis natukene usun. Meil ka toad soojustatud, aga ilmatuma suur köök on soojustamata ja annab ikka küvasti tunda. Köök neelab kõik soojuse ära ja hommikul on köögis ikka 13 kraadi. Küta või ära küta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on köök hästi pisike hetkel. Ja üks võtmesõna asja juures, miks meil nii soe, on see, et meil on elamise poole peal (ehk ruutmeetrite poolest kahetoaline korter) üks ahi ja soojamüüriga pliit. Need jõuavad hoida toad soojana :) lisaks kütame ka suurest toas, kus remont käib, ahju igapäevaselt.

   Täna on mõned kraadid jahedam, aga võtsime eile kütmisega tagasi ka natuke ja panin paar halgu vähem ahju :)

   Delete

Post a Comment