Nädala kokkuvõte 18.01-24.01.2016

Nädalalõpp osutus nii kiireks, et teen alles täna hommikul nädalal kokkuvõtte ära. Päris rahule nädalaga jääda trenni poole pealt ei saa, aga peab vist endale ütlema, et parem seegi, kui mitte midagi. Aga täpsemalt siis igast päevast.

Esmaspäeval käisin kõndimas. Lume sees kõndimine on praegusel ajal ikka paras trenn. Eriti, kui sahk on meid mitu päeva ära unustanud või lihtsalt siia suure töökoormuse tõttu mitte jõudnud. Kui kruusatee on veidi parem, siis enda sissesõidu tee on ikka väga jube. Vähemalt vankriga manööverdamiseks. Igatahes kõndida jõudsin olenemate teeoludest sel päeval 1 tund 11 minutit. Õhtul olin tunnikese jõusaalis ka. 

Teisipäeval tegin puhkepäeva. Isegi kõndima ei läinud. 

Kolmapäeval käisin kaks korda kõndimas. Kokku kõndisin nõks üle 2 tunni. Natuke kirjutasin sellest pikemalt kolmapäevases postituses (LINK). 

Neljapäeval aeroobikasse minna ei saanud, sest hoolekogu koosolek oli. Seega üks nö kohustuslik trenn jäi ära. Aga kõndimas käisin ikka ära. Jällegi kahes satsis. Kokku 1 tund ja 32 minutit. 

Reedel oli jälle ainult kõndimise päev. Oli veel väga varajane kõnd, sest Marek tuli öökoolist ja läksime Margusega talle vastu. Väga härma kiskus olemise, aga Margus oli korralikult sisse pakitud ja minul polnud raske ka härmas ripsmetega kõndida :D  


Õhtul ujumise ajal käisime hoopis ühel kapil järgi, mille ma Facebooki kaudu endale ostsin. Oli teine väga odav ja sobib ideaalselt lastetoa mööbliga kokku.  Aga trenni koha pealt jäi siis kirja ainult 47 minutit kõndimist. 

Laupäeval trenni ei teinud. Kõndimas käisin (15 minutit), aga nii lühikest aega trenniks ei pea. 

Pühapäeval olin veidi tublim ja käisin kõndimas (49 minutit) ja tegin toas ka trenni. Ostsin meile Marekuga kahepeale velotrenažööri ja proovisin selle ära. Tegin kordamööda 10 minutit ratast ja natuke graatsiakettaga otsa. Ja nii kolm satsi. Kokku ajaliselt 45 minutit. Lisaks tassisin Priidul kive eest ära. See oli ka paras trenn, aga ajaliselt kuidagi siia seda kirja ei pane.

Pühapäeval räätsamatkale ei saanudki, sest magasin õige aja maha. Kohad said oodatust kiiremini täis :( 

KOkku sai see nädal trenni teha 8 tundi ja 9 minutit. Enamuses osas kõndimine ja sellega ma väga rahul pole. Kõndimine peakski olema suures mahus iganädalaselt, aga lisaks peaks ikka jõutrenni, aeroobika jms lisaks olema vähemalt 2-3 tunni jagu. Aga nädalati on olud erinevad ja tuleb leppida, et alati kõike, mida tahan, ei saa. 

Jätame trenni poole nüüd rahule ja räägime söömisest ka. Selle poolega olen ma väga rahul. Nii toidu kui endaga. Toidud on head ja mina olen ilusti kava järgi söönud. Eile süüa tehes just mõtlesin, et tegelikult ei lähe mul köögis mitte teps rohkem aega, kui varem. Kiiremini saaks valmis vist ainult mingid kiirnuudlid. Isegi pelmeenide keetmise/praadimisega läheb sama kaua aega, kui kava järgi korraliku toidu tegemisega. 

Kui ma lapsi veel ei ole iga toidu suhtes enda poole võitnud, siis Priit sööb järjest enam minuga sama toitu. Eks ma ikka alguses küsisin, et kas teen midagi muud või proovid. Paar päeva blokkis, aga nüüd juba ütleb, et tee ikka sama. No kui lapsed peale järgmist kaht nädalat samamoodi arvaksid, oleks kohe eriti tore. Õnneks kõik, kus on liha eraldi, läheb kaubaks neile ka praegu (Marekul sealiha, Marelil kanaliha eelistusega). 

Selle kahe nädalaga, mil olen FitCat kava järgi toitunud, on kaalu langenud 4,4kg :) Enne seda läks 10 esimese jaanuari päevaga ka mõned kilod. Nii et -10kg võrreldes 1. jaanuariga ei olegi enam üldse kaugel! Kui -10 täis, siis panen esimese pildivõrdluse ka (kuigi pilt on tehtud siis, kui FitCatiga alustasin). 

Mõtlesin, et peaks ikka ülevalt korruselt oma kangisüsteemi ja hantlid välja otsima ja jõusaali kava kodus ka tegema hakkama. Suurema osa harjutusi (välja arvatud lindil jooksmine ja ühe multi otstarbega aparaadiga tehtavad harjutused) saaks kodus edukalt ära teha oma asjadega. Siis ei pea põdema, kui mõni esmaspäev minna ei saa. 

Lisaks aja sättimisele on Margus õhtuti nii memmekaks ära muutunud ja iga minu toast välja mineku peale  hakkab hullult taga otsima ja jorisema. Seega emasüda eelistaks, et teeksin kodus trenni ära, kui laps veidi jorisevamas tujus. Aga eks näe, täna üritan ikka jõusaali jõuda :) 


Comments

  1. Tubli oled :) Kas poleks võimalust, et võtad Marguse jõusaali kaasa, et keegi tuleks valvaks kaasas, võib-olla tal siis parem tuju :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. olen sellele mõelnud, aga kõik, kes pähe tulevad, teeks selle aja sees pigem ise trenni, kui hoiaks Margust. Variant oleks ka kogu kupatusega välja minna (Mareli ja Marek ka kaasa), aga Priit on just töölt tulnud, kui ma minna tahan ja ta pigem tahaks süüa, kui tulla jõusaali lapsi valvama :D

      Delete

Post a Comment