Nädala kokkuvõte 25.01-31.01.2016

See nädal on ühelt poolt olnud väga hea, aga teisalt pole ma ikka rahul. Ehk peaksin leppima, et alati ei saa nii palju, kui tahan. Mõistusega saan aru ka ja olen püüdnud likvideerida nö kohustuslike trennide ärajäämist, aga hinges ikka kripeldab, et ei saanud seda või teist jälle teha. Aga nüüd pikemalt

Esmaspäeval jõusaali ei saanud. Margus oli päev otsa eriline jonn (ja seda ka järgnevatel päevadel). Tundub ikka, et ülemine hammas mängib selles asjas oma osa, sest hammas on läbi igeme juba nii nii nähtav. Vaja veel ainult üks auk igemesse tekitada, et see sealt alt ka välja saaks. Andsin Priidule valiku, kas läheb otsib mulle kangi alla või jätan ta joriseva "ma tahan tissi iga poole tunni tagant" lapsega koju. Läks sujuvalt üles kangi otsima :D

Teisipäeval ei teinud ka midagi. Trenni koha pealt muidugi siis. Käisin maal õdedega koos lastele pingviini kostüüme meisterdamas. Neil oli neljapäeval lasteaias üritus "pingviinide paraad" ja oli vaja kostüümid teha. Päris ägedad said. Selles kirjutasin natuke ka SIIN.

Kolmapäeval ajasin ikka oma jalad tagumiku alt välja. Oli juba ette teada, et see nädal ilmselt tuleb vähem trenni ja ka kõndimist, seega tuli iga moment nüüd juba arvele võtta ja ära kasutada. Esmalt tegin Margusega veidi jõutrenni. Vaheldumisi kasutasin raskuseks hantleid, kangi või Margust. Olenevalt kuidas Margusel tuju ja mis harjutusega oli tegu. 45 minutit saime tehtud nii. Lisaks käisin ka kõndimas. Veidi üle 1,5 tunni kõndisin. Teed olid sel päeval juba veidi paremad ja kannatas ka pigemalt käia.

Neljapäeval jäi aeroobikasse minemata. Jälle. Käisime Margusega silmaarsti juures (lõpuks sai ravi peale oma rähmas silmale) ja seal läks rohkem aega kui planeeritud. Ajaliselt isegi oleks peaaegu jõudnud nii, et kõik teised autost maha, ise riiete vahetus ja minek. Aga meil on sissesõidutee hetkel nii jube, et olen nõus mõnest trennist loobuma, et mitte kuhugi mutta kinni jääda. No enam küll kevadeks ühtegi vabandust pole ja tuleb see tee korda ära teha. Vähemalt kõige hullemad lõigud.

See aga tähendas, et pean kodus jällegi koduselt end liigutama. Kuna reedel olin täis pika päeva lapsehoidja, siis tuli veidi loomingulisust üles näidata. Hommikul panin kõik lapsed mängima ja hakkasin trenni tegema. Natuke jälle koos Margusega ja vahel meelitasin suuremad Margusega mängima, siis sain teha harjutusi, kus Margust appi võtta ei saa. 45-minutilise trenni sain ära teha.

Pärast, kui Margus magas ja lõunasööki hakkasin tegema, siis tõmbasin velotrenažööri pliidi kõrvale. Nii ma siis väntasin ja segasin toitu samal ajal :D 20 minutit sain ilusti vändata. Lõunasöök oli hea ja lihtne teha ja kannatas seekord nii toimetada.

Laupäeval olin jälle kõndimise lainel. Olgugi, et ilm oli tõsiselt rõve. Tuppa jõudes tilkusin pealaest varbaotsani, aga mis teha. Sel hetkel oli lapse uni tähtsam ja pealegi ei pidavat ju halba ilma olema. On vaid halb riietus. Igatahes kõnnitud sai kokku kahe korraga 1 tund ja 38  minutit.

Pühapäeval tundsin end suhteliselt nirult. Ei teagi miks, aga terve päev oli suhteliselt nõrk olla. Ilmselt see hall ilm hakkas ka olemisele lõpuks. Nii et planeeritud kolmas jõutrenn jäi ära ja läksin selle asemel kõndima. Kõndisin 47 minutit.

Kokku sai trenni tehtud 5 tundi ja 54 minutit. Viimase kolme nädala kõige kehvem tulemus. Minu lohutuseks on kaal vähemalt minuga jätkuvalt sõbralik ja olen kätte saanud eesmärgi, mille seadsin endale 12. veebruariks. Alla kilo veel minna, siis on 8 kaalul ees :) Mainin siia veelkord ära neile,  kes toiduteisipäeva postituse vahele jätsid, et teisipäevasest postitusest võib alates sellest nädalast lugeda ka mu kaalunumbrit :)

Toitumise poole pealt on kõik jätkuvalt tip-top! Maiustamise isusid pole. Vahel rasketel momentidel on küll tunne, et "normaalselt" lohutaks ma end sel momendil millegi hea ja magusaga, aga olen praeguseni vähemalt suutnud oma harjumuspärasest käitumisest eemale hoida ja leidnud endale muid viise, kuidas need hetked üle elada.

Hommikusöökidest tundub, et kõige enam sobib mulle ikkagi kohupiim (praetud õuntega variant on taevalik!) ja puder. Muna oleks ka kindlasti väga hea, aga kuna Margus seda ei kannata, siis hetkel on see mul täiesti menüüst väljas.

Lõunasöökidest oli selle nädala hitiks kotlet. Isegi Priit kiitis. Kui Priit midagi kiidab (eriti, kui see pole ta enda tehtud), siis peab söök ikka väga hea olema :D Õhtusöökidest pean kordama eelmise nädala lemmikut - tatar hakklihaga. No lihtsalt parim!

Kuu kokkuvõte ja uue kuu eesmärgid tulevad hiljemalt teisipäeval :)


Comments