Rohetäpiline lepatriinu

Marguse köha ja nohu ei olnudki niisama külmetushaigused. Selgus, et need oli algus tuulerõugetele. Viiekuuselt tuulerõuged saada pole just kõige toredam. Lootsin, et pääseme neist, sest rinnapiima lastel pidi olema mingisugune immuunsus haigusele, kui ema on põdenud (mis loogika järgi, ma ei tea, aga dr google nii väitis). Aga ei olnud see õnn meie poolt seekord.

Eile tulid esimesed täpid. Võis alguses kahe käe näppudel need üles lugeda. Lootsin, et äkki veab ja lähebki kergelt mööda meist. Internetist loetavaid kogemusi oli nii mõlemapoolseid. Ühed, kellel tulid paar täppi ja teised, kellel oli see põdemine nii noores eas väga raskekujuline. Kuna eile õhtuks olid suuremateks kaebusteks kiirem väsimine ja väike palavik, siis hellitasin veel lootust, et saamegi nii kergelt läbi seekord.

Aga nagu ikka, lootus on lollide lohutus. Täna hommikul sain kuskil 150 täppi juba kokku lugeda. Olemine ei meenuta üldse meie naerupalli, kuigi ta suurest väest püüab ikka tubli laps olla ja joriseb väga vähe. Ega aega selleks väga polegi, sest ülevaloleku ajad on üürikesed ja peale tunnikest tuleb jälle tududa ja jõudu koguda.

Palavik kõrgemaks õnneks (veel vähemalt) läinud ei ole. Püsib seal 37,5-37,8 piirimail. Olgu kiidetud see kontaktivaba termomeeter ja jääb üks lisatorkimine lapsel ära. Niigi on vaja aurutada ja rhinomeriga toimetada ja kreemitada ja tupsutada jne.

Lisaks torkimistele tundub, et ka magamine läheb järjest vaevalisemaks. Eks täpid annavad tunda ja külili olles hakkavad ehk sügelema. Panin tähele, et vasakule küljele ei lase ta praegu end üldse magama panna. Kogu aeg magab paremal. Arvan ise, et see vasakul peaküljel olev suur katki läinud vill on süüdlane.

Praeguseks on täppe veelgi juurde tulnud. Kui hommikuse esimese vaatlusringi tegin veel rohelisega, siis edasi olen pannud PoxClin´i vahtu peale. Üks tuttav ema, kelle lapsed ka äsja tuulerõugeid põdesid, andis endal alles jäänud rohu alles. Muidu on see ikka ulme kallis asi.

Täna on teine päev haigust. Väidetavalt pidi kolmas päev kõige hullem olema ja siis võib loota leevenemist.  Samas võib ka kuni viie päeva jooksul täppe juurde tulla ja palavik võib välja lüüa ka hiljem, mitte kohe esimestel haiguspäevadel. Seega, võib veel see haigus siin igas suunas areneda. EI hakka enam midagi lootma, eks tuleb, mis tuleb.

varahommikune seis- kuskil 100 täpi ligi oli siis veel 

Comments