Toidud, mida ma lapsena vihkasin

Täitsa huvitav, kuidas inimese maitsemeeled muutuvad. Minu puhul on viimaste aastatega päris mitmed asjad, mida ma enne suu sissegi ei võtnud, muutunud igapäevaseks toidulaua osaks. Toongi siinkohal välja mõned.

 1. Sibul - oi, kuidas ma vihkasin seda lõhna juba. Piisas vaid mainimisest, et sibul toidus sees ja sinna see minust jäi. See vist üldse paljude laste teema, Mareku ja Mareli puhul ka (kuigi, kui nad ei tea, et sibul sees, siis söövad küll :D). Aga praegu on lood hoopis vastupidi. Kui toidus sibulat ei ole, siis see ei tundu üldse õige maitsega. Võin vabalt pannile panna suure sibula, selle ära praadida ja ära süüa. 
 2. Paprika- See pole vaid mu lapsepõlve "öäkk". Tegelikult sain ma õiget paprika maitset tunda kuskil 1,5 aastat tagasi. Paljalt ei maitse ta siiani mulle nii, nagu näiteks tomat või kurk (et mida võikski lihtsalt kapist võtta ja ampsata), aga praetuna..mmm... Praeguses kavas on paprikat päris paljudes toitudes ja ma olen nii rahul sellega. Tänagi lõunaks sõin sellist toitu, kus suures osas oli paprikat ja see oli nii hea. 
 3. Liha - siinkohal peaks vist täpsustama, et liha, mis ei ole filee. Kui meil pidupäevadel liha tehti, siis oli/on seal alati osa fileed. Nendele pirtsakatele, kes muud ei söö :D. Ja kuna filee on teadagi parim osa, siis egas ma kehvem olla saanud ja tahtsin ka alati fileed. Nüüd aga ostan vabalt poest ka muid lihatükke ja tean, et neist saab vägagi maitsva toidu valmis teha. Liha koha pealt veel see asi, et väiksena oli jube rõve vaadata, kuidas isa toorest liha tükeldab. Nüüd tükeldan seda ise samamoodi ja ei tee teist nägugi :D 
 4. hakkliha - ei meeldinud see mulle kastmes, makaronidega ega üheski muus toidus. See nägi juba nii rõve välja. Nüüd aga pean tõdema, et õigete "kaaslastega" kooskõlas on ka hakkliha täitsa maitsev suutäis.
 5. Keeduporgand - igakord kui seda söön, pean imestama, kuidas ma väiksena seda vihkasin?? See on nii hea. Eriti, kui on haudepotis koos lihaga tehtud. 
Millised toidud on teile muutunud meeldivaks ajaga

Tänane lõunasöökComments

 1. Paprika on minul ka nüüd üks lemmikuid ja seda igal kujul :D kõige parem ikka täidetud kujul ahjus tehtud :)
  oad- soolauba on nüüd üks lemmik asi :D
  kõrvits- nüüd see vähemalt 1-2 korda nädalas laual, eriti head on erinevad püreesupid
  maks- nüüd on praemaks mu üks lemmikasi :D
  Rassolnik supp- üldse söön nüüd rohkem suppe, kui lapsena.
  külmsupid ala suvi jne - lapsena ei meeldinud üldse külmad keefriga segatud supid, nüüd on suvel päris hea

  Kindlasti on neid asju veel, aga praegu kohe ei meenu :) samas mu mees ei söönud lapsena suht midagi, minuga koos olles hakkas alles paljusi asju sööma, sest mina tegin ja tal oli valik, kas nälgib või sööb :D nüüd on paljud asjad tema lemmikuks nii saanud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Supid on ka sellised asjad, mida koolis üldse ei söönud. Meil pigem niipidi, et mees on mind õpetanud asju sööma :D

   Delete
 2. Sibulaga on vist kõigil lastel mingi teema, mäletan, kuidas juba lasteaias kõik seda vihkasid ja siis ega ei saanud ju teistest halvem olla ja pidi ka vihkama. :D Nüüd on tõesti sibul asendamatu paljudes toitudes, annab kohe maitsele juurde. Keedetud porgandiga on mul kahjuks siiani vastakad suhted, kuid supis enam alles ei jäta neid nagu kunagi. Lisaks ei meeldinud väiksena ka seened, nüüd meeldivad. Oliivid sai ka kunagi väiksena pitsa pealt välja nokitud, kuigi polnud isegi proovinud neid. :D Rohkem vist polegi.. ma pole kunagi väga pirtsakas olnud toidu suhtes.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sibul vist jah lastele sisse kodeeritud mitte sobiva toiduna :P

   Delete
 3. Mina jällegi terve elu sibulat armastanud. Kuna meil kodus sibulat ei kasvatatud,siis käisin mina öösiti naabri aias, sibula raksus (tahtsin ju ka seda rohelist sibulat) :D . Enda lapsed söövad sibulat nagu õuna, väiksem küll ütleb et kibe,aga sööb ikka edasi. Ju minu sibulalembus neile üle kandunud :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rohelist sibulat sõin ma väiksena väga hästi (murulauku küll paremini, aga siiski). Aga see tavaline valge mugulsibul oli see "iuuuu, rõve!" :D

   Delete

Post a Comment