Toiduteisipäev 19.01.2016

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Peale eelmist teisipäeva olen ainult mööda joostes poest paar üksikut asja juurde ostnud. Seega on kapis suhteliselt niru seis. Nii et täna on see päev, kus toiduks on valitud täpselt need toidud kavast, mis mu külmkapi sisuga võimalikult täpselt klapiks :) Saab kapist viimased jäägid ka eest ära enne, kui uus laar peale ostetud saab. 

Hommikusöögiks oli omamoodi kooslus, mida ma väga minulikuks ei pea. Pudruks oli jälle riisihelbepuder, aga kõrvale ei olnud marjad, vaid hoopis salat ja kaks keedumuna. Ma olin enne söömist veidi skeptiline, aga pean kõik kahtlused alla neelama, sest täitsa hea kooslus on see.Üldiselt mu kõhklused riishelbepudru enda suhtes püsivad. Tundub pigem patustamise toitude valdkonda kuuluv ja tunnen, et mu seedimisele ta kõige paremini ei mõju. Seega edaspidi üritan seda nädalas korra-kaks süüa ja ülejäänud päevadel panustada erinevatele galettide variantidele.

Lõuna ajal sõin sama toitu, mis eile õhtul. Praetud lõhe aurutatud lillkapsaga. Eile sai suur ports valmis tehtud kaheks päevaks. Kavas saab ilusti nii asju sättida, et saab korraga kahe päeva toidu teha.

Vahepalana jõin tassitäie enda tehtud maasikajogurtit. Hea on ikka, kui on sügavkülmast natuke miskit head võtta jogurti maitsestamiseks. Kaua seda luksust enam pole, sest varud hakkavad otsa saama ja siis tuleb juba poest külmutatud marju ostma hakata :(

Õhtuks oli meil kana tatraga. Selleks ajaks sain juba poest veidi külmkappi täiendada (muideks Võhmas müüdi suvikõrvitsat!) ja ei pidanud tomateid tomatipüreega asendama. Kuigi teoorias oleks see pidanud lõunasöök olema ja kala õhtul, siis kavas on lubatud söögikordi enda soovi järgi ümber tõsta. Kuna kala teised ei taha, siis on mul lihtsam seda endale lõunaks teha ja kana-tatar, mis peaaegu kõigile peale läheb, jäi õhtuseks söögiks.


Portsude koha pealt ütleks, et kui ma algul arvasin, et mu kõht jääb tühjaks, siis tegelikkuses on probleem, et kuhu ma pool portsu peita võiks :D Tõsiselt suured kogused on! Eks mul praegu imetamine natuke suurendab ka koguseid, aga siiski. Vahel on ikka ampse järgi ka jäetud, sest lihtsalt ei mahu rohkem.


Comments

 1. Ma küsiks paar küsimust, kas salatid lapsele gaase ei tekita, ma mäletan, et mul oli imetades ikka väga raske värskeid asju süüa, kuna lapsel olid kohe gaasid ja kaka roheline.
  Lisaks riisihelbed on tõesti minu jaoks harjumata, ma olen pigem kaerahelbe usku, kas neid ei võiks süüa, sest mina näiteks puhtalt galettide peal küll ei püsiks. Samas ma olen aus ja pole kunagi toitumiskavas jälginud ja siis ongi raske arusaada, mis on hea ja mis paha süüa.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Õnneks Margus juba nii vana, et mõju on suhteliselt minimaalne. Vahel annab tunda ikka, aga mitte nutu vaid lihtsalt aktiivsema punnitamisega.

   Ma ise ka olnud pigem kaerahelbepudru usku. Samas riisihelbepuder maitseb mulle väga, seega nuriseda ei tohiks(kui siis ainult, et seedimisele pole parim). Galettide kõrval on veel mitmeid muid hommikusöögi variante ka, aga kuna mingil põhjusel praetuna muna ükskõik mis kujul tekitab mingil iks põhjusel maovalusid, siis hetkel hoian neist roogadest eemale.

   Delete

Post a Comment