toiduteisipäev 5.01.2016

Toiduteisipäev on postitustesari, kus kirjutan üles ühe päeva toidud, olenemata, kas sel päeval on toitumine 5+ või alla igasuguse arvestuse. Kirja lähevad kõik ampsud, näksimised ja ka õhtused voodis söödud salaampsud (neid loodetavasti siiski ei tule). Kommentaaridena on alati oodatud konstruktiivne kriitika, kiitused, lohutused jne.

***

Täna algas hommik väga varakult. Vähemalt kooli vaheaja kohta. Mareli oli juba kuuest üleval ja Margus ärkas pool seitse. Kuna Priidul oli hommikust putru ka alles jäänud, siis saime Mareliga väga varajase hommikusöögi kaerahelvepudru näol. 

Midagi kõrvale polnud süüa ega peale panemiseks oleks pidanud keldri moosi järgi minema, aga ei viitsinud. Kapid on toidust aga tühjad, sest mina olen kodusel režiimil (poodi tuulerõugetes beebiga just ei lähe) ja eile Priit poodi minna ei saanud. No üritame tänase päeva kuidagi külmkapi jääkidest üle elada. Seega ärge mingeid luksustoite täna siit oodake :) 

Kella kümneks oli Marek ka end üles ajanud ja tegin lastele praemuna süüa. Kuna Margusele väga ei sobi, et ma muna söön, siis endale ei teinud. Soojendasin hoopis eilset ühepajatoitu. See sai nii hea, et oli raskusi piiri pidamisega. Kõrvale jõin täitsa tavalist kraanivett.

Vahepalaks tegin endale tassi täie Nuppi emapiima. Kuna mind informeeriti, et seda võib vabalt ka kohupiima, jogurti jne asjade sisse segada, siis olen katsetanud nüüd eri variante. Täna  näiteks tegin nii, et lisasin veidi kaneeli joogile. Väga mõnusa maitsega soe jook sai vahepalaks.

Õhtuks tegin kartulit ja liha (sealiha oli seekord). Priit tegi koju jõudes kastme ka peale. Kaste on üks asi, mida ma ei oska teha. Kaalulangetamise koha pealt ei olegi piimakastme tegemise oskus eriti vajalik, nii et paljust ma ilma ei jää. Eriti, kui mees vajadusel selle ära teeb :P aaa, tomatit sõin ka kõrvale.

Magustoiduks sõime kõik õuna. Margus ka natuke proovis järada teist. Katsetasime seda võrguasjandust, kuhu toidu sisse saab panna. Oli natuke võõras Margusele, aga proovis ikka natuke lutsutada seda.

Tagant järgi võib öelda, et kuigi külmkapp oli suhteliselt tühi, siis söök sai täitsa korralik :) Homme selle eest läheb vist esimene patustamise päev kasutusse ;) 

Comments

  1. Oleks põnevam kui paneksid pilte ka :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. ma usun täitsa :) aga mul väike kompleks sellega, sest ma ei oska kuidagi toitu (näiteks ühepajatoitu) ilusaks pildi peale sättida ja siis tundub nii imelik seda pilti siia lisada :D Aga üritan järgmine nädal oma kompleksidest üle olla ja lisada ikka vähemalt ühe pildi toidust.

      Delete

Post a Comment