Update suurest toast

Kuna ei ole remondist sõnagi iitsatanud viimaste nädalate jooksul, siis väike update. Peale seda, kui selgus, et põrand tuleb ikka üles lõhkuda ja ei saa kergemalt suures toas remonti tehtud, siis on asi veidike aeglustnud üldpildis. Aga mitte igapäeva tegevuste suhtes. Priit tegi hoolega tööd praktiliselt kõik oma puhkuse päevad, välja arvatud need, kus mina teda kuhugi mujale kodust meelitasin :D

Iseenesest ei tundu ju eriti palju tööd olevat. Põrand üles, sodi põranda alt välja, uued prussid paika, mingid plaadid-villad-jms asjad paika ja voilaa. Ongi põrand valmis. Aga reaalselt see nii kiirelt ei lähe. Eriti üksi tehes. 

Põranda alt sodi ja suurte kivide välja tassimine võttis juba mitu mitu päeva (ja päris palju on jätkuvalt veel tassimata). Kuna aknast otse välja visata selle külmaga ei saa, siis tassis priit ämbritega seda sodi välja. Ajakaotust võib lugeda ainuüksi selle pealt paar päeva kindlasti. 

Teiseks läks aega, kuni prussid saime. Ei olnud esialgu sellega üldse arvestanud, et põrandat üles lõhume ja polnud neid ette varunud. Aga kust sa pühade ajal saad neid prusse? Õnneks kohalike meeste abiga saime ilusti need peale jõule koju. 

Kui sodi nii palju oli välja veetud, et saaks hakata äärt valama, siis jätkuski tegevus sellega. See äär aga tahtis kuivada paar päeva. See jälle venitas paar päeva tegevuskäiku. Kui lõpuks piisavalt kuivanud äär oli, sai hakata Priit prusse paika panema. Kui ma nüüd õigesti tean, siis kolm prussi sai paika ära. Seejärel hakkas põrandat tegema eest otsast. 

Kuna meil toas on samal ajal veel asju ka, mida niisama kuhugi loopida ei saa, siis peab ta ühe otsa põranda valmis tegema, asjad sinna ümber tõstma ja siis edasi tegema. Kilplaste meetod, aga mis teha. Ühesõnaga kaks prussivahet soojustas ta ära. Plaate veel nii palju peale pole pandud, sest töönädal tuli juba omadega selga. Aga nädalavahetusel peaks vähemalt need kaks (pluss loodetavast vähemalt sama palju) prussivahet põrandaplaadiga kaetud saama. 

Me päris tervet põrandat hetkel siiski ei tee. Teeme nii palju, et trepipostide alused saaks ära valada, aga ahjuni veel ei jõua. Ilmselt suvel läheb suuremaks ahjude lõhkumiseks ja uue ahju ehitamiseks. Selleks aga tuleks õigesse ahjukohta (ahi liigub väheke) uus alus valada. Hetkel aga seda valada ei saa (ahi saab olema läbi seina otsapidi toas, mida me hetkel ei remondi).  Ühesõnaga pool tuba saab remonditud, teine pool mitte. Vähemalt põranda seisukohast. 

Ühesõnaga hetke olukord on midagi sellist, nagu all pildi peal :) 
Comments