Uus toitumiskava ja plaanid seoses sellega

Lõpuks jõudsin suurte ohverduste arvelt (nimelt oma lõunaune) tegema postitust oma uuest toitumiskavast. Kes jälgib sellist lehte, nagu FitCat.ee  on ehk juba lugenud, et neljale blogijale anti võimalus pool aastat teha koostööd Kati Orguga. Mina siis üks neist.

Tekib ehk küsimus, et miks uus toitumiskava, kui olin ka eelmise toitumiskavaga rahul? Ma ei tea, kas see on ainult minu asi, aga mul jäi mingi sein ikkagi üles, kui tuli kaalu ja trenni teemal suhelda meesterahvaga :D Jah, mõistus saab aru, et absurdne probleem, aga mingi tõke jäi ikka sisse. Lootsin, et ehk naisega rääkides need seinad langevad.

Ja mul oli täitsa õigus. Juba esimesel vestlusel Katiga oli teine tunne. Juba see, et ei olnud vaid kirja teel faktide vahetamine. Sain telefonis kõik asjad üksipulgi lahti arutada, ja kõik need "aga kui... " olukorrad läbi võtta, mis vestluse ajal pähe tulid. Ühesõnaga nagu sõbrannaga arutaks asja.

Lisaks on meil oma väike grupp, kus saab küsimusi esitada, muljeid vahetada nii Kati kui teiste projektis osalejatega. Muidugi personaalsemad küsimused saab ikka e-maili või telefoni teel lahendada.

Saime vestluse ajal kirja pandud ka esmased eesmärgid. Üks neist oleks, et 12. veebruariks on kaalul ees number 91 (võib muidugi ka vähem olla). Kuuga peaks siis umbes 5 kg alla võtma. Kuna kaalunumber on nii suur, siis ei tohiks probleemi olla (hea on, et te 1.jaanuari kaalunumbrit ei tea:D). Edasine pikemaajalisem eesmärk sai juba leebem ja 12.maiks võiks kaalul üheksa asemel juba seitse särada :)

Trenni koha pealt sai ka läbi arutatud erinevad variandid ja praeguse seisuga leppisime kokku, et jooks jääb veidi kevadisemate ilmade jaoks (või kui väga tahan, siis kiirkõnd-jooks intervallidena). Hetkel on kolm põhilist trenni, mis peaks nädalas tehtud saama  - jõusaal (esmaspäeval), aeroobika (neljapäeval) ja kodune trenn või ujumine. Viimane siis vastavalt võimalustele. Ideaalis hakkaksin reedeti ujumas käima ja kodust trenni teen siis, kui on ajaliselt võimalus.

Lisaks põhitrennidele jääb alles ka kõndimine igal võimalikul päeval. Kui just pussnuge (või kui lumetuisk tundub näol kui pussnugade sadu) sajab, siis välja minema ei pea. Aga kui ikka ilm kannatab, siis 45 minutit kõndi tuleks ära teha. Kuna mul kodus väike treeneriabiline, siis pole sellega väga probleemi.

Kava ise on lihtne. Retseptid ees ja tuleb teha nende järgi. Mis mulle väga meeldib on see, et on võimalus toiduaineid vahetada. Näiteks kui mul parajasti seda suvekõrvitsat kuskilt võtta pole, siis annab programm mulle mitu varianti, millega ma võiks selle asendada. Ja niimoodi saan ka toitusid vahetada. Et kui tahan kahe päeva lõunasöögi korraga valmis teha, siis panengi kahele päevale jutti sama lõunasöögi. Sama saab ka õhtusöögi ja hommikusöögiga teha, kui soov.

Lisaks (ah, kõik magusasõbrad, teile on see boonus!) saab lisada kavasse ka küpsetisi! Selle uudise peale hüppasin ma peaaegu saltosid :D Esimesed kaks nädalat oleks tore küll mitte neid lisada (keha harjub uue toitumisega), kuid hiljem, kord nädalas, on see täiest lubatud. Küpsetiste valik on küll Kati retseptide näol ette antud, aga kes Eesti parima pagari saadet vaatas, võib aimata, et mingit kuiva kakukest sealt ei leia ;)

No vot siis, sellised tuuled meie mail puhumas. Teen oma iganädalaseid trenni kokkuvõtteid ikka edasi, aga iga kuu lõpus hakkan tegema sellist suuremat möödunud kuu kokkuvõtet nii toitumise kui trenni koha pealt. Samasse postitusse panen ka uue kuu jaoks eesmärgid, nagu jaanuari alguses tegin. Lisaks üritan iga kuu mõne ülihea retsepti ka teile siia poetada.

Aga kel huvi tekkis, siis praegu saab Kati toitumiskava endale ja oma sõbrannale võita. Täpsemalt võite uurida FitCat´i  Facebooki lehelt! (LINK)


Comments

 1. Ma ostsin siin suht äsja omale Erik Orgu kava ja ma ei tea, minu kaal pole mitte grammigi liikunud kummalegi poole.
  Kava on nii mul kui abikaadal ja minu oma on siis vadtavalt imetava ema vajadustele. Aga ma tunnwn hoopis, et selmet kaal langeks langeb hoopis poisi söögilaud.
  Loodan ka, et see on alhuse asi ja kaal ikka hakkab langema ja Jakob ei jää selle arvelt nälga aga praehu küll väike madalseis mul selle kavaga... :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Soovitan kirjutada talle sellest, enamasti nad pakuvad ikka mingeid muudatusi välja, kui asi ei tööta :)

   See imetamise asi on suht niru selle süsteemi juures, sest see paneb lisa 500kcal, aga süsivesikuvaene on kava ikka ja mul näiteks see mõjutas ka suht palju (hakkasin kellegagi läbi rääkimata leiba näiteks toidu juurde sööma jms muudatusi tegema ja sellest piisas, et piim püsiks)

   Delete
 2. kus sa ujumas käia muidu kavatsed, Türil? (aa ja ma veel kavatsesin ühe eelmise postituse alla kommenteerida seda ka, et Põltsamaal käia on sul ju lähem tegelikult)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Paides hakkan käima :) Mul suurem poiss käib seal trennis ja siis saan samal ajal aega kasulikult ära kasutada.

   Delete

Post a Comment